14 Червня 2019, 10:33

Головне на ранок: обшуки у Харківській області, плани РФ на повернення до ПАРЄ і заява радника Трампа про Зеленського

Закртити

Поліція Харківської області прийшла з обшуками до двох харківських активістів В’ячеслава Дуді та Максима Зінченка у справі про знесення бюсту радянському маршалу Георгію Жукову. Активісти сьогодні мають намір влаштувати акцію протесту проти тиску на них у райвідділу поліції.


Росія планує брати участь у засіданнях Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) з так званими депутатами від анексованого Криму і Севастополя. У Москві сподіваються, що 24 червня організація ухвалить резолюцію про повернення російської делегації до ПАРЄ.


Міжнародна правозахисна неурядова організація Freedom House внесла окупований Крим до списку місць без свободи. У щорічному звіті організації оцінка півострова склала 8 балів зі 100. Рейтинг України склав — 60 зі 100.


Радник президента США Дональда Трампа з національної безпеки Джон Болтон заявив, що обрання президентом України Володимира Зеленського створює нову можливість для досягнення миру на Донбасі. Він висловив надію, що голова української держави зможе досягти цього.


Держсекретар США Майк Помпео звинуватив Іран у “кричущому нападі” в четвер на два танкери у затоці Оману. Військові США виклали у відкритий доступ відео, на якому, як вони стверджують, наведені докази причетності Ірану до інциденту.


Дивитись ще: