ВИДЕО
16 Серпня 2019, 12:56

ФСБ влаштовує незаконні затримання українських рибалок на Азовському морі — СБУ

Закртити

Російська ФСБ тероризує українських рибалок, які на законних підставах рибалять в акваторії Азовського моря. Так, російські спецслужби незаконно затримують українців, після чого через шантаж і погрози домагаються неправдивих свідчень про нібито браконьєрський вилов риби.

Про це повідомила прес-служба СБУ.

“Зокрема, у 2018 році представники берегової охорони ФСБ РФ незаконно затримали двох українців, які на риболовецькому човні перебували в акваторії Азовського моря недалеко від Бердянська. Незважаючи на відсутність підстав для затримання, адже під час огляду українського судна не було виявлено ніяких засобів вилову, риби і заборонених до вільного обігу речей, українських громадян у примусовому порядку доставили у місто Єйськ Краснодарського краю. Далі, без присутності адвокатів, представників консульської установи чи інших уповноважних осіб представники ФСБ РФ провели допити незаконно затриманих українців і вимагали підписати неправдиві свідчення про браконьєрський вилов водних живих ресурсів забороненими знаряддями вилову”, — йдеться у повідомленні.

Это изображение имеет пустой атрибут alt; его имя файла - n_6395_74686774.jpg

Коли українці відмовлялися підписувати такі зізнання, ФСБ погрожувала інкримінувати їм диверсійну і шпигунську діяльність проти Росії, яка передбачає позбавлення волі строком на 20 років.

ФСБ РФ цинічно не приховує своїх методів, відверто заявляючи про проведення повторного огляду судна, під час якого буде «знайдено» зброю, вибухівку, наркотики тощо. Перебуваючи перед реальною загрозою тривалого тюремного ув’язнення, українські громадяни змушені були дати неправдиві свідчення. Відносно них було порушено кримінальну справу за частиною 3 статті 256 і частини 1 статті 258-1 Кримінального кодексу РФ про незаконний рибний промисл, — повідомили в СБУ.

Після цього українці перебували у різних місцях позбавлення волі на території Росії. Також на них наклали штраф і конфіскували катер та інше особисте майно на користь країни-агресора.

Відзначається також, що така діяльність російських спецслужб є порушенням міжнародного права і носить системний характер. Вона супроводжується інформаційними кампаніями у ЗМІ РФ, які намагаються підірвати імідж України перед міжнародною спільнотою. Таким чином Україну намагаються обмовити як державу, яка «шкодить екологічній фауні Азовського моря, розвитку та оновленню біоресурсів, сприяє її забрудненню і т.п.».

Дивитись ще: