15 Квітня 2019, 16:29

ФСБ просить Лефортовський суд тримати українських моряків у СІЗО до кінця липня

Закртити

Слідство російської ФСБ клопоче щодо продовження терміну тримання під вартою у московському СІЗО “Лефортово” українським морякам до 26 липня 2019 року.

Про це у своєму Facebook написав адвокат Сергій Бадамшин.

Термін слідства у справі продовжено до 25 серпня 2019 року, — додав Бадамшин.

Следствие ходатайствует продлении срока содержания под стражей пленным украинским морякам до 26 июля 2019 года. Срок следствия по делу продлён до 25 августа 2019 года.

Опубліковано Serg Badamshin Понеділок, 15 квітня 2019 р.

12 квітня координатор групи адвокатів у справі 24-х військовополонених українців Микола Полозов оприлюднив у своєму Facebook графік майбутніх судових засідань, які мають відбутися 17 квітня.

“Як і в січні, Лефортовський районний суд Москви проводитиме судові засідання щодо військовополонених по четвіркам, розподіливши їх між трьома суддями у «дві зміни», — пояснив він.

Предварительный график судебных заседаний Лефортовского районного суда по продлению сроков содержания под стражей в отношении военнопленных украинских моряков на 17 апреля.#POW#PrisonersOfWar

Опубліковано Nikolai Polozov Пʼятниця, 12 квітня 2019 р.

5 листопада 2018 року поблизу Керченської протоки російські прикордонники протаранили український буксир «Яни Капу», який переправляли з катерами «Нікополь» і «Бердянськ» з Одеси до Маріуполя. Після цього відкрили вогонь на ураження. У результаті обстрілу постраждали троє українських моряків. 24-х українців взяли у полон і заарештували до 24 квітня 2019 року. Усі моряки заявили, що вважають себе військовополоненими.

24 січня 2019 року Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, в якій вимагає від Росії обходитися із захопленими у районі Керченської протоки українськими військовими моряками відповідно до Женевської конвенції про військовополонених. У березні у доповіді Управління верховного комісара Організації Об’єднаних Націй з прав людини усі 24 захоплених Росією українців визнавалися військовополоненими.

Дивитись ще: