Франція підтримає нові правила ЄС щодо «Північного потоку-2». Це викличе затримку в будівництві трубопроводу і створить невизначеність для партнерів «Газпрому»

08 Лютого 2019, 12:09
Закртити

Франція планує підтримати пропозицію Євросоюзу щодо регулювання російського газопроводу «Північний потік-2».

Про це заявив французьке МЗС, пише Reuters.

У повідомленні йдеться про те, що тим самим Париж потенційно загрожує завершенню “Північного потоку-2” і завдає удару по Німеччині, яка намагається заручитися підтримкою проекту.

Єврокомісія хоче поширити правила ЄС наземних трубопроводів на морські. Тобто, у своєму нинішньому вигляді «Північний потік-2», який належить російському «Газпрому», не буде відповідати цим більш жорстким правилам для нових інфраструктурних проектів.

Франція має намір підтримати ухвалення такої директиви. Робота над можливими змінами у тексті з нашими партнерами, зокрема з Німеччиною, триває, — заявила на брифінгу прес-секретар міністерства закордонних справ Франції Агнес фон дер Мюль.

Будь-яка затримка в будівництві трубопроводу створить невизначеність для партнерів «Газпрому»: німецького Uniper, підрозділів BASF Wintershall, англо-голландської Shell, австрійської OMV і французької Engie, — пишуть Reuters.

ЄС розділений у своїй підтримці проекту. Країни Східної Європи, Балтії та Скандинавії вважають, що трубопровід, протяжністю 1225 км, тримає Європу в заручниках Кремля, тоді як окремі європейські країни, особливо Німеччина, віддають пріоритет економічним преференціям від “Північного потоку-2”.

Джерело агентства в Брюсселі повідомило, що голосування Франції стане вирішальним, що, ймовірно, приведе до того, що Берлін залишиться без блокуючої меншості. Противники трубопроводу побоюються, що він послабить підтримку України, позбавивши Київ плати за транзит газу традиційним маршрутом російських поставок, які покривають понад третину потреб ЄС у газі.

Тим часом, посли США у Німеччині, Данії і Європейському союзі закликали країни ЄС голосувати проти “Північного потоку-2”.

«Скасування проекту дало б чіткий сигнал про те, що для Москви її агресія проти сусідніх держав і втручання у наші демократії не може залишитися без наслідків», — відзначили вони у спільній заяві.

Як повідомляло QHA media, в грудні 2018 року депутати Європарламенту підтримали резолюцію проти будівництва Росією газопроводу «Північний потік-2». Перед цим за аналогічний документ проголосували в Конгресі США.

Дивитись ще: