Еміля Курбедінова не виключили зі складу колегії адвокатів Криму

22 Лютого 2019, 14:44
Закртити

Захисника прав політичних в’язнів в анексованому Криму і в Росії адвоката Еміля Курбедінова відмовилися виключати з Кримської центральної колегії адвокатів (КЦКА).

Про таке рішення, ухвалене на сьогоднішньому засіданні КЦКА, повідомив Курбедінов на своїй сторінці у Facebook.

— Колегія вирішила не виключати мене зі своїх лав. Дякую президенту Адвокатської палати Криму Канчі Олені Андріївні за принципову і сильну позицію! А також голові колегії Веліляєву Ісляму! І усім тим, хто підтримав мене! Разом ми сила! — написав Курбедінов.

Раніше президент російської Федеральної палати адвокатів Юрій Пилипенко заявляв, що претензії до Курбедінова незаконні.

У січні 2019 року Міністерство юстиції Росії вимагало виключити кримського адвоката Еміля Курбедінова з “Кримської центральної колегії адвокатів” через попередні обвинувачення в екстремістській діяльності. Таке рішення необхідно було оголосити до 1 березня 2019 року.

Курбедінов пообіцяв оскаржити припис юриста.

6 грудня 2018 року «Київський районний суд» Сімферополя заарештував Еміля Курбедінова на п’ять діб за пост у соцмережі, в якому нібито виявили заборонену в Росії символіку.

Пост опубліковано ще у 2013 році, і Курбедінов вже відсидів за нього десять діб. Сам адвокат пов’язував свій арешт з тим, що виступає захисником одного із захоплених Росією українських моряків — командира малого броньованого катера «Нікополь» Богдана Небилиці.

11 грудня 2018 року Курбедінов вийшов на свободу. Зустрічати його прийшли десятки людей.

Дивитись ще: