23 Липня 2019, 15:11

Боріса Джонсона обрано лідером британської Консервативної партії. Завтра він стане новим прем'єр-міністром Великобританії

Закртити

Новим прем’єр-міністром Великобританії стане колишній очільник МЗС і екс-мер Лондона Боріс Джонсон.

Про це повідомляє BBC.

Джонсона обрали лідером Консервативної партії (торі), у заключному голосуванні він виграв партійні вибори у свого конкурента, нинішнього міністра закордонних справ Джеремі Ханта.

В обранні нового лідера торі взяли участь приблизно 160 тис. членів партії.

Пост голови британського уряду Джонсон посяде завтра, 24 липня.

Боріс Джонсон спочатку вважався безумовним фаворитом, незважаючи на те, що деякі високопоставлені однопартійці заявили, що не працюватимуть в його уряді.

У боротьбі за пост голови партії першочергова увага приділялася ставленню кандидатів до виходу Великобританії з Євросоюзу (Brexit). Джеремі Хант заявляв, що Brexit не може бути реалізований без договору, і за необхідності його можна перенести і на більш пізній термін.

Джонсон наполягав на виході з ЄС 31 жовтня цього року, навіть якщо Лондону не вдасться домовитися з Євросоюзом про його умови.

Британія планувала вийти з ЄС 29 березня, але була змушена двічі просити Брюссель про відтермінування, оскільки Палата громад тричі відкинула складений урядом Терези Мей і Євросоюзом проект угоди про умови виходу.

У підсумку 7 червня Мей залишила пост лідера Консервативної партії і голови британського уряду. Її звільнення також пов’язане з процесом виходу Великобританії з ЄС, який затягнувся на три роки.

Дивитись ще: