Бізнесмена і мецената Ресуля Веліляєва випустили з московського СІЗО «Лефортово»

24 Квітня 2019, 14:21
Фото: crimeantatars.club
Закртити

Кримськотатарського бізнесмена і мецената Ресуля Веліляєва звільнили з СІЗО “Лефортово” у Москві.

Про це QHA media розповів перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял.

Як припускає Джелял, Веліляєв випущений під підписку про невиїзд. “Він, мабуть, залишатиметься у Москві на час продовження судових розглядів”, — сказав перший заступник голови Меджлісу.

Він підкреслив, що адвокати та рідні Ресуля Веліляєва і Алі Барієва (другого фігуранта “справи Велілляева”) докладали максимум зусиль, щоб домогтися їхнього звільнення з СІЗО.

Мабуть, саме слідство дійшло висновку, що немає необхідності тримати їх (під вартою). Хоча практика, з якою ми стикаємося постійно — це практично завжди стовідсоткове рішення суду запроторити людину за грати, а потім вже розбиратися — чи варто було це робити. Тобто найчастіше запобіжні заходи, які обираються людям, у тому числі кримським політв’язням — неадекватні, — сказав Наріман Джелял.

Говорячи про причини зміни запобіжного заходу Ресулю Веліляєву, Наріман Джелял сказав про те, що, можливо, Слідчий комітет, враховуючи роботу адвокатів, і постійні звернення рідних, дійшов висновку, що немає необхідності тримати його під вартою.

“Тим більше, Ресуль Веліляєв не заперечив наявності якихось проблем у себе на підприємствах і готовий був їх виправляти і нести покарання. Але я переконаний, що за претензіями держави економічного характеру до Веліляєва ховаються питання політичного характеру”, — підкреслив Джелял.

У квітні минулого року в Білогірську російські силовики прийшли з обшуками в мережу магазинів «Гузель» і фірму “КримОпт”. Обшукували також будинки членів сім’ї Веліляєвих і Барієвих. Потім бізнесменів затримали і заарештували. Їм інкримінували «виробництво, зберігання або збут товарів, що не відповідають вимогам безпеки» (частина 2 статті 238 КК РФ).

21 березня Басманний районний суд Москви продовжив арешт Ресуля Веліляєва і Алі Барієва до 25 квітня 2019 року. Обидва вони перебували на той момент у московському СІЗО «Лефортово».

Дивитись ще: