Біля Верховного суду в Москві провели флешмоб на підтримку незаконно засуджених кримських татар. Після нього активістів затримали | QHA media

Біля Верховного суду в Москві провели флешмоб на підтримку незаконно засуджених кримських татар. Після нього активістів затримали

11 Липня 2019, 12:54
Фото: Александра Крыленкова
Закрити

Поблизу будівлі Верховного суду РФ у Москві відбувся флешмоб на підтримку чотирьох кримських татар, у справі яких суд розглядає сьогодні апеляційну скаргу.

Про це QHA media розповіла координатор польового правозахисного центру в Криму Олександра Криленкова, яка перебуває на місці подій.

За її словами, біля будівлі Верховного суду зібралося більше ста чоловік. В основному це рідні засуджених у “справі Хізб ут-Тахрір”, їхні друзі та співвітчизники з Криму. Також підтримати засуджених за “тероризм” кримських татар прийшли громадські активісти і журналісти.

«У якийсь момент активісти зняли куртки, і під ними були футболки з написом «припиніть репресії в Криму». Підійшли працівники поліції з мегафонами і попередженнями про те, що «несанкціоновані акції — заборонені», — розповіла Олександра Криленкова.

У флешмобі взяли участь близько 20 осіб.

Пізніше Криленкова повідомила про затримання активістів. За її словами, близько 50-ти чоловік відвезли до відділу МВС у Міщанському районі Москви.

Енвер Мамутов, Ремзі Меметов, Зеврі Абсеітов і Рустем Абільтаров були позбавлені волі у Криму в травні 2016 року і проходили у «справі Хізб ут-Тахрір» як «перша бахчисарайська група». У грудні 2018 року Північно-Кавказький окружний військовий суд засудив їх в цілому до 44 років (17 + 9 + 9 + 9) позбавлення волі за «тероризм і насильницьке захоплення влади».

Голова Меджлісу кримських татар Рефат Чубаров раніше закликав правозахисників, журналістів, дипломатів прийти до суду і підтримати 4 кримських татар, засуджених за сфабрикованими справами.

За словами директора програми правозахисного центру «Меморіал» у Москві Віталія Пономарьова, частина російських активістів висловила готовність зібратися біля будівлі суду і підтримати незаконно засуджених.

Дивитись ще: