Репресії
22 Лютого 2019, 14:56

Балуха вивезли із СІЗО Краснодару в невідомому напрямку — правозахисники

Закртити

Політв’язня Володимира Балуха вивезли з краснодарського СІЗО.

Про це повідомляє Кримська правозахисна група.

“21 лютого, пізно ввечері українського політв’язня Володимира Балуха вивезли із СІЗО Краснодара, швидше за все, для подальшого етапування в колонію”, — йдеться у повідомленні.

Куди саме везуть Балуха, ні родичам, ні адвокатам не повідомили. Причини його переведення з керченської колонії на територію РФ також до цих пір невідомі, — написали правозахисники.

Политзаключенного Владимира Балуха вывезли из СИЗО Краснодара Как стало известно Крымской правозащитной группе, 21…

Опубліковано Crimean Human Rights Group Пʼятниця, 22 лютого 2019 р.

На думку Кримської правозахисної групи, подібні дії російської влади порушують не тільки міжнародне гуманітарне право, а й закони самої Російської Федерації.

“Згідно зі статтею 73 КВК РФ, засуджені до позбавлення волі, окрім зазначених у частині четвертій цієї статті, відбувають покарання у виправних установах в межах території суб’єкта РФ, в якому вони проживали або були засуджені”, — підкреслюється у повідомленні.

Нагадаємо, у ніч на 19 лютого 2019 року Кримській правозахисній групі стало відомо, що Володимира Балуха доставили до Краснодару. Її керівник Ольга Скрипник висловила стурбованість етапуванням Балуха в Росію, оскільки в російській колонії виникне реальна загроза життю політв’язнів.

Під час подій на Майдані у Києві Володимир Балух підняв прапор України над своїм будинком у Роздольненському районі Криму. Після окупації півострова він не зняв прапор, за що російська влада почала його переслідувати. З квітня 2015 року в будинку українця проводилися незаконні обшуки, під час яких російські силовики знімали з даху його будинку і вилучали державний прапор України.

«Верховний суд» Криму в жовтні 2018 року переглянув вирок раніше засудженому до 5 років колонії Балуху і скоротив термін вироку за все на один місяць, засудивши його до 4 років і 11 місяців колонії і штрафу в розмірі 10 тис. руб. 18 жовтня українця доставили у Керченську виправну колонію №2. 25 січня 2019 року «Керченський міський суд» не задовольнив клопотання захисту українського активіста про його умовно-дострокове звільнення.

Дивитись ще: