Археологи в Криму знайшли до цих пір не розграбований античний склеп. ФОТО | QHA media

Археологи в Криму знайшли до цих пір не розграбований античний склеп. ФОТО

19 Липня 2019, 16:08
Закрити

Російські археологи виявили не розграбований склеп в античному некрополі Киз-Аул у селищі Яковенково на Керченському півострові.

Про це повідомив директор з розвитку фонду “Археологія” Олег Марков, передає РИА Новости.

За його словами, у стародавній кам’яній споруді поховані 12 чоловік. Подібного роду могили належали як зазвичай представникам однієї родини або роду, куди проводили поховання протягом багатьох років.

Як заявив начальник експедиції, археолог Павло Гецко, верхня частина похоронної камери ще у давнину була розібрана на камінь і все вказувало на те, що це буде черговий розграбований ще у давнину склеп.

Ми продовжили її розчищення і не повірили своїм очам, коли пішли скелети похованих у ній людей. Більш того, з ними разом лежали супутні похованню речі, — сказав він.

Археологи знайшли поруч з одним із похованих залізний меч і рештки коней.

30 травня міністерство з питань тимчасово окупованих територій України заявило, що ініціює санкції у відношенні до наукових установ, які проводять незаконні археологічні розкопки в окупованому Криму. До санкційного списку МінТОТ увійшли 28 наукових та музейних установ.

За словами першого заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій Юсуфа Куркчі, Україна і Росія підписували міжнародні документи, в яких зазначено заборону на проведення археологічних розкопок на окупованій території.

Дивитись ще: