Керчь
27 Грудня 2018, 10:38

Античний склеп богині Деметри у Керчі під загрозою. Його руйнує будівництво торгового центру

Закртити

Античний склеп богині родючості Деметри у Керчі в анексованому Криму опинився під загрозою пошкодження через будівництво неподалік торгового центру. Про це в ефірі телеканалу «Крим 24» повідомила директор Східно-кримського історико-культурного музею-заповідника Тетяна Умрихіна, передає «Кримінформ».

— Торговий центр, який будується поблизу склепу Деметри, може просто навіть збільшити навантаження на землю і змінити стан всього цього грунту. І є величезна небезпека, що зміниться стан і грунтових вод, — зазначила вона.

За словами Умріхіної, вона неодноразово намагалася відкликати дозвіл на будівництво. Жителі міста також виступили на захист античного склепу.

І судилися ми з цими людьми, і підписи збирали, щоб цієї будівлі не було. А вона вже закінчує будуватися, і нічого ми не змогли зробити, — розповіла керчанка Ірина Лякіна.

Нагадаємо, у 2017 році «уряд» анексованого Криму вніс склеп Деметри в зону з особливою архітектурно-планувальною організацією території. Після цього юристи Східно-кримського історико-культурного музею-заповідника звернулися до «служби держбудівництва нагляду» Криму і попросили перевірити безпеку будівництва поруч з історичним пам’ятником.

Кам’яний склеп Деметри — споруда античного Пантікапея, розташована посеред сучасної забудови у Керчі. Стіни побудовані з кам’яних брил, зміцнених глиняним розчином. Підлога глиняна.

Дивитись ще: