08 Лютого 2019, 16:34

Amnesty International заявила, що YouTube не зобов'язаний враховувати незаконні вимоги Росії. Тим часом відеохостинг погрожує заблокувати ще один матеріал українських журналістів

Закртити

YouTube не зобов’язаний видаляти сюжет про кримськотатарського активіста Емір-Усеіна Куку.

Таку позицію висловила міжнародна організація Amnesty International.

‼️Російський медіа-регулятор Роскомнадзор наказав онлайн-хостингу YouTube видалити відео (https://youtu.be/awb6×2F-v7U)…

Опубліковано Amnesty International Ukraine Четвер, 7 лютого 2019 р.

YouTube не зобов’язаний враховувати незаконні вимоги Росії. Придушення свободи слова в Криму після його окупації і незаконної анексії Росією є жахливим і жорстоким. YouTube не зобов’язаний підтримувати репресії кримських активістів російською державою, — відзначили в Amnesty International.

Тим часом YouTube поінформував редакцію Крим.Реалії (кримський проект Радіо Свобода), що Google може заблокувати відеозапис її програми про переслідування в анексованому Криму громадян України у «справі Хізб ут-Тахрір». Відповідна скарга на українських журналістів до відеохостингу надійшла від тієї ж російської Федеральної служби з нагляду в сфері зв’язку, інформаційних технологій і масових комунікацій (“Роскомнагляд”).

Програма Крим.Реалії, про яку йдеться

Нагадаємо, “Роскомнагляд” поскаржився в YouTube на сюжет «Політичні заручники Путіна: затримання у «справі Хізб ут-Тахрір» Центру журналістських розслідувань. В сюжеті йшлося про арешт чотирьох кримчан. Серед заарештованих був кримськотатарський правозахисник, член контактної групи з прав людини Емір-Усеін Куку.

В українському Мінінформполітики назвали дії «Роскомнагляду» спробою використання YouTube і Google у своїх політичних цілях.

Дивитись ще: