06 Грудня 2018, 12:12

Адвокат розповіла про стан здоров'я українських моряків, поранених поблизу Керченської протоки. У них осколкові поранення, двом наклали гіпс

Закртити

У трьох українських моряків, яких Росія захопила у полон біля Керченської протоки, осколкові поранення, двом з них наклали гіпс. Про це повідомила адвокат Євгенія Закревська, посилаючись на члена Громадської спостережної комісії Москви з контролю за дотриманням прав громадян у місцях позбавлення волі Павла П’ятницького, передає «Громадське».

Закревська нагадала, що троє українців перебувають в лікарні московського СІЗО «Матроська тиша».

  

— Їм роблять перев’язку, ставлять крапельниці. Адміністрація ізолятора видала зимовий одяг і взуття, чиста постільна білизна. Якістю харчування поранені задоволені, претензій будь-яких до медиків санітарної частини ізолятора або інспекторів УФСВП Москви немає, — зазначила вона.

  

Співробітник контррозвідки СБУ Василь Сорока перебуває в одиночній камері. Другий в’язень Андрій Ейдер — з двома сусідами по камері, які нібито допомагають йому виходити на прогулянку. Ейдеру видали тростину. Третій поранений — Андрій Артеменко — також перебуває в камері з двома сусідами. У нього осколкове поранення руки і ушкоджені білки очей.

  

— Одразу після надходження усі троє були оглянуті терапевтом, хірургом, невропатологом та інфекціоністом. Їм зробили ЕКГ, УЗД, взяті аналізи, а Артеменка 3 грудня додатково оглянув офтальмолог. Стан усіх трьох пацієнтів головлікар шпиталю оцінює як стабільний та задовільний, — цитує Закревська П’ятницького.

Нагадаємо, спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер заявив, що Росія має звільнити українських моряків напередодні Різдва і Нового року. Якщо цього не зроблять, то США розглядатимуть питання посилення і впровадження нових санкцій. Волкер додав, що українців безпідставно атакували у відкритих водах і заарештували.

Дивитись ще: