Культура кримських татар в обличчях. Рустем Скібін | QHA media
24 июля 2019, 13:50

icon play Культура кримських татар в обличчях. Рустем Скібін

Закрыть

QHA media продовжує серію подкастів «Кримськотатарська культура в обличчях». Ми розповідаємо про видатних діячів кримськотатарської культури, про їхній особистий та творчий шлях.

Гість цього подкасту – відомий кераміст Рустем Скібін.

Рустем Скібін — 43 роки.

Родом з Самарканда. У 20 років закінчив Самаркандське училище мистецтв. В середині 90-х повернувся на Батьківщину — до Криму. Чотири роки пропрацював головним художником на керамічному підприємстві «Таврика» в Сімферополі.

На основі орнаментів кримськотатарської вишивки, зібраними відомим мистецтвознавцем Мамутом Чурлу, Скібін створив власний стиль розпису керамічних виробів, який здобув популярність у всьому світі. Його роботи є в багатьох приватних колекціях.

Свої знання і вміння Рустем передав цілій низці учнів. В даний час в Криму кілька майстрів продовжують справу, розпочату Скібіним.

Події 2014 року мали безпосередній вплив на творчу діяльність художника. 5 років тому Скібін покинув півострів. З собою він забрав частину великої колекції особистих керамічних виробів, оскільки побоювався за її збереження. Серед причин, що спонукали покинути рідний півострів, Рустем називає незгоду з тим, що відбувалося в Криму.


Проект реалізовано за підтримки Українського культурного фонду.


Слухайте нас також на платформах:

Смотреть еще: