Вболівав Крим і вся Україна: кримськотатарський борець Теміров боровся до останнього за «бронзу» на Олімпіаді

Публикации
Асіф АлієвQHA
02 августа 2021, 15:38
Асіф АлієвQHA
02 августа 2021, 15:38

Сьогодні, 2 серпня, кримськотатарський борець Ленур Теміров, який представляє Україну на змаганнях з греко-римської боротьби, не зміг перемогти китайського спортсмена Сайліке Валіхана та зайняв четверте місце на літніх Олімпійських іграх у Токіо.

Поєдинок закінчився з рахунком 1:1, але завдяки останній дії Валіхан здобув «бронзу».

Як йдеться в повідомлені Федерації боротьби АРК Крим, можна сміливо не погоджуватися з рішенням суддів.

Для нас він все одно переміг! — підкреслюють у Федерації боротьби.

Як заявив «Кримським новинам» перший віцепрезидент Федерації спортивної боротьби Крима Імран Усеїнов, Теміров є прикладом самовідданості, самопожертви і любові до своєї справи.

Борців такого рівня і з такою жагою до перемоги дуже мало. За Ленура вболівав увесь Крим і вся Україна, — сказав Усеїнов.

Федерація боротьби АРК Крим створила фан зони, де люди мали змогу дивитися виступ Темірова на Олімпіаді.

В інтерв’ю «UA: Перший» Теміров сказав, що коли йде рівна боротьба, боротися дуже важко і немаловажну роль грає «справа випадку».

Останні 30 секунд боротися було важко. Я дуже хотів перемоги і прошу вибачення у всіх, хто за мене вболівав, через те, що не виправдав надії, і дякую усім, хто тримав за мене кулаки. Не шкодую, що мені випала нагода відстоював честь України, — сказав він.

Федерація греко-римської боротьби України заявила, що Теміров яскраво розпочав свою боротьбу в Токіо, пройшов достойних конкурентів і гідно представив Україну на міжнародній арені.

Дякуємо за гідну боротьбу! — йдеться в повідомленні.

Ленур Теміров дійсно пройшов важкий шлях на Олімпіаді. У 1/8 фіналу він переміг узбецького борця Ельмурада Ташмурадова з рахунком 5:0, до цього узбек на Чемпіонаті світу зміг отримати перемогу над кримським татарином.

А в 1/4 виборов перемогу у борця з Вірменії Армена Мелікяна (з рахунком 8/4). Але в 1/2 фіналу програв із рахунком 5:1 японському борцю Кінічіро Фуміті. Зазначимо, що Фуміто є також чинним чемпіоном світу з греко-римської боротьби.

Ленур Теміров виступає у ваговій категорії до 60 кг. Він учасник літніх Олімпійських ігор 2012 року в Лондоні, майстер спорту міжнародного класу, бронзовий призер Чемпіонату світу 2018 року, Чемпіонату Європи 2019-го та 2020 років.

Нагадаємо, тренер команди України з греко-римської (класичної) боротьби — майстер міжнародного класу, заслужений тренер України, чемпіон світу з греко-римської боротьби серед ветеранів Ісмет Салієв. До складу команди, окрім Темірова, входять капітан збірної, багаторазовий чемпіон світу та Європи, срібний призер трьох Олімпіад Жан Бенелюк і призер багатьох змагань із греко-римської боротьби, чемпіон Європи серед юніорів 2017 року Парвіз Насібов.

Зазначимо, 14 липня у Києві у кримськотатарському ресторані «Eski Qırım» відбулися проводина літню Олімпіаду до Токіо членів збірної команди України з греко-римської (класичної) боротьби.