Сильна Україна — вибір Туреччини | QHA media
04 февраля 2020, 13:13

Сильна Україна — вибір Туреччини

Закрыть
Асіф АлієвQHA

3 лютого в Київ прибув президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган. Він разом з українським президентом Володимиром Зеленським проводив переговори, які охопили весь спектр двосторонніх відносин, але варто звернути особливу увагу на зовнішньополітичний контекст цього візиту.

Отже, Туреччина у зовнішній політиці України набула особливого значення після російської агресії в Криму і на Донбасі. Анкара не визнала анексію українського півострова, а за допомогою президента Ердогана в Україну повернулися два в’язня Кремля — члени Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров і Ахтем Чийгоз.

Тим часом Туреччина, як і будь-яка інша країна, переслідує у зовнішній політиці свої національні інтереси. Саме цим пояснюється її співпраця з Росією щодо імпорту газу (газопровід «Турецький потік»), участь у різного роду спільних економічних проєктах (наприклад, будівництво росіянами першої турецької АЕС) та неприєднання Анкари до антиросійських санкцій США і ЄС.

З огляду на це Україна може переманювати Туреччину тим, на що неспроможна Росія: гарантувати легке ведення бізнесу для іноземних інвесторів, проводити реальні економічні перетворення (зокрема, земельну реформу) та гарантувати юридичний захист для підприємців.

Украинско-турецкий бизнес форум

Київ і Анкара вже заявили, що хочуть довести нинішній торговельний оборот між двома країнами з 5 до 10 млрд доларів (у РФ і Туреччини близько 25 млрд доларів).

Туреччина очікує й збільшення числа туристів з України. За кількістю туристів, що відвідали турецькі курорти, перше місце довгий час утримує Росія, проте Україна за цим показником уже в цьому році може замкнути першу п’ятірку країн, відтіснивши Іран.

Для досягнення всіх цих цілей нашій країні гостро потрібно досягнути соціально-економічних успіхів, що стане головним стимулом для розвитку українсько-турецьких відносин. Бо, як зізнався сам Ердоган на зустрічі із Зеленським, Туреччина підтримує прагнення бачити сучасну і сильну Україну.