«Мавр» Козак зробив свою справу і пішов. Але не далеко | QHA media
23 января 2020, 16:43

«Мавр» Козак зробив свою справу і пішов. Але не далеко

Закрыть
Олег ПоліщукQHA media

Після презентації нового російського уряду досі тривають активні обговорення його складу, але нас, безумовно, найбільше цікавить український контекст в актуальному перетрушуванні Путіним виконавчої влади Росії.

За великим рахунком, в кабінеті нехаризматичного ексфіскала Мішустіна мало що зміниться в агресивній політиці Москви щодо України, адже на своїх посадах залишилися головні провідники цієї політики – глава МЗС Росії Лавров та керівник російського Міноборони Шойгу.

Втім, є один важливий нюанс, у якого навіть є своє прізвище – це віцепрем’єр уряду Медведєва Козак, котрому не знайшлося місця в команді Мішустіна. Це саме той Козак, який був економічним куратором від Москви як анексованого Криму, так і окупованих Росією окремих районів Донбасу. Крім цього цей дуже близький до Путіна ще з пітерських часів урядник торік грав першу скрипку в ключових домовленостях з Києвом і щодо обміну утриманими особами, і по газовому питанню.

Але, схоже, в Кремлі просто вирішили – «мавр» Козак зробив свою справу в де-факто економічній інтеграції в Росію як Криму, так і ОРДЛО, відтак цей «мавр» може піти. Щоправда, недалеко – у крісло заступника глави путінської адміністрації, де Козак буде офіційно відповідальний за взаємовідносини Москви з країнами СНД та інтеграційні процеси в рамках Євразійського союзу.

А неофіційно він цілком може продовжувати опікуватися, як і раніше, всіма окупованими територіями – і молдовським Придністров’ям, і грузинськими Абхазією з Південною Осетією, і, звісно, українськими Кримом та Донбасом.

То ж виходить всім відома арифметична формула — від зміни місць доданків сума не змінюється.