Дві новини з Європи: одна – погана, але віртуальна, а друга – добра і реальна | QHA media
04 февраля 2020, 13:08

Дві новини з Європи: одна – погана, але віртуальна, а друга – добра і реальна

Закрыть
Олег ПоліщукQHA media

Цими днями нас чекали дві новини з Європи щодо поточного протистояння цивілізованого світу з Росією на дипломатичному фронті.

Почнемо з поганої – із зимової сесії Парламентської асамблеї Ради Європи, яка наразі відбувається у Страсбурзі. Отже, пізно ввечері 29 січня депутати ПАРЄ відхилили пропозицію представників України та держав-партнерів про обмеження повноважень російської делегації та підтвердили ці повноваження Росії в Асамблеї у повному обсязі. Тож Кремль у ПАРЄ дійсно святкує свою перемогу, щоправда, суто іміджеву та здебільшого абсолютно віртуальну.

А ось щодо реального санкційного тиску Євросоюзу на Москву, то саме цього тижня в Брюсселі вирішили розширити свій «чорний список» персональних санкцій, включивши в них відповідальних за торішні місцеві псевдовибори в Криму. Таких кримських «чиновників», яким заборонено в’їзд в ЄС та заморожені їхні активи в Європі, семеро – на чолі із так званим «прем’єром» Криму Гоцанюком та «в. о. губернатора» Севастополя Развожаєвим.

До речі, ці ж самі прізвища потрапили до нового розширеного санкційного списку і Канади, і США, а американський Мінфін додав до нього ще й росіянина Олександра Ганова та його компанію «Гранд Сервіс Експрес», яка забезпечує незаконне залізничне сполучення окупованого Криму з Росією через Керченський міст.

Тому висновок напрошується такий: не все так погано на загальному дипломатичному фронті, як здалося на перший погляд після інформаційного шуму в ПАРЄ.