Боротьба з Конституційним судом, найбільший в Європі український вітропарк і Крим у центрі перемовин ОІС та України. Дайджест світових медіа про Україну

Новости
Асіф АлієвQHA
04 ноября 2020, 16:20
Асіф АлієвQHA
04 ноября 2020, 16:20
Асіф АлієвQHA

Україна під атакою


Україна знаходиться під атакою. З такими словами починається стаття президента України Володимира Зеленського для британського видання Financial Times, присвяченого рішенню Конституційного суду (КС) скасувати частину положень антикорупційних законів.

Як відомо, судді КС заявили, що Національне агентство з попередження корупції (НАЗК) не має конституційного права перевіряти та розкривати декларації про активи високопоставлених чиновників, і надання неправдивої інформації більше не буде вважатися кримінальним злочином.

Зеленський нагадав, що введення у 2016 році обов'язкового електронного декларування та відповідальності за незаконне збагачення стало першим і найбільш важливим кроком у створенні основи для викорінення корупції в Україні.

«Саме тоді українці виявили викрите в деклараціях кричуще багатство вищих посадовців», - зазначив президент.

Президент додав, що таке рішення суду є спробою зруйнувати значну частину антикорупційних досягнень, яке вдалося досягти українському громадянському суспільству при активній підтримці західних країн.

На думку українського президента, за цим рішенням стоять проросійські сили та ті депутати, яких підтримують олігархи. Зеленський попередив, що з подачі цих сил КС також хоче скасувати «досягнення в ключових реформах, що стосуються банківської системи та Вищого антикорупційного суду».

«Як президент України, я ніколи не дозволю цим темним силам досягти успіху у своїй спробі контрреволюції. Пріоритет українського народу ясніше, ніж будь-коли: він полягає у припиненні корупції та зміцненні верховенства закону», - написав Зеленський.

Найбільший в Європі наземний вітропарк буде в Україні


Китайська компанія China Power Technology Equipment досягла домовленості з українською кампанією WindFarm про будівництво вітряної електростанції потужністю 800 МВт. Як повідомляє видання Balkan Green Energy News, це буде найбільший наземний вітряний парк в Європі.

Вітроенергетичний парк планується побудувати в Донецькій області на території Мангушського і Нікольського районів. Вартість проєкту складе не менше $ 1 млрд.

На сьогодні найбільшою наземною вітроелектростанцією в Європі є румунська Fântânele-Cogealac. Її потужність становить 600 МВт.

Поки що терміни введення в експлуатацію вітряної електростанції невідомі, проте директор WindFarm Юрій Жабський заявив, вона буде встановлена ​​«в найкоротші терміни».

Також компанія PowerChina, яка є дочірньою компанією державної корпорації Power Construction Corp. of China, рік тому домовилася з норвезькою фірмою NBT про будівництво вітропарку потужністю 750 МВт в Запорізькій області. Проєкт, вартістю 1 млрд євро, планують побудувати до кінця 2021 року.

Переможці та переможені українських виборів 25 жовтня


У той час, як остаточні результати голосування до місцевих органів влади в Україні все ще затверджуються, в загальних рисах вже можна говорити про переможців і переможених цих виборів.

Так починається публікація аналітичного видання Atlantic Counsil, яка присвячена підсумкам голосування 25 жовтня.

На думку автора статті, найбільшим переможцем виборчих перегонів стали чинні мери українських міст, які створили на місцевому рівні свої політичні партії.

«Зараз стало ясно, що реформи децентралізації не тільки фінансово зміцнили міста, процес також надихнув мерів формувати свої незалежні політичні сили. Уже не той випадок, коли мерів змушували підкорятися політичним партіям в Києві та приймати загальнонаціональний ярлик. Замість цього партії створюються навколо самих мерів», - йдеться в публікації.

Примітно, що жоден з кандидатів від загальноукраїнських партій «Слуга народу», «Європейська солідарність» або «Голос» не здобув перемогу в першому турі голосування. У той час в першому турі виборів перемогли мери Харкова Геннадій Кернес зі своєю партією «Успішний Харків», міський голова Запоріжжя Володимир Буряк (партія «Єдність»), чернігівський мер Владислав Атрощенко («Рідний дім»).

Ще одним великим переможцем на жовтневих виборах стала «Партія пропозицій» - політична сила мерів кількох великих міст. Два її представники: мери Житомира та Кропивницького також здобули перемогу в першому турі голосування, а два інших — Борис Філатов (Дніпро) і Олександр Сенкевич (Миколаїв) мають всі можливості для перемоги в другому турі в кінці цього місяця.

Виникнення цієї де-факто «партії чинних мерів» є ще одним свідченням того, що мери міст домагаються автономії від партійних босів в Києві, - вважають в Atlantic Counsil.

Крим в центрі обговорення України та Організація Ісламського Співробітництва


Перший заступник міністра закордонних справ України Еміне Джеппар і глава Організації Ісламського Співробітництва (ОІС) обговорили стан переслідуваних мусульман на окупованому Кримському півострові.

Як повідомляє турецьке агентство «Anadolu», про це розповила в Twitter Джеппар.

Заступник міністра висловила подяку генсеку ОІС Юсефу бін Ахмаду аль-Усайміну за його увагу до «Кримської платформі».

Український чиновник розповіла про порушення Росією прав кримських татар і озвучила запит на придбання Україною статусу спостерігача в ОІС.