Акція протесту в Києві, Чорнобильська зона в ЮНЕСКО та чи допоможуть «Байрактари» повернути Донбас. Дайджест світових ЗМІ про Україну

Новости Украины и мира
Асіф АлієвQHA
17 декабря 2020, 17:30
фото Reuters
Асіф АлієвQHA
17 декабря 2020, 17:30
Асіф АлієвQHA

Локдаун-протест в Києві


Один офіцер поліції втратив свідомість і 40 інших отримали хімічні опіки очей в результаті зіткнень між правоохоронцями та протестувальниками в Києві.

Так агентство «Reuters» розповідає про мітинг в центрі української столиці підприємців, які виступають проти рішення уряду ввести локдаун у зв'язку з пандемією коронавірусу.

Рішення уряду президента Володимира Зеленського про введення обмежень з початку січня 2021 року викликало протест серед представників малого бізнесу. А причиною зіткнень стала спроба протестувальників встановити намети на Майдані Незалежності в Києві.

У заяві поліції зазначається, що троє співробітників правоохоронних сил були госпіталізовані після того, як зазнали нападу нетверезих учасників протесту.

Агентство нагадує, що кільість людей, які захворіли на коронавірус в Україні становить понад 90 тисяч осіб. Для зниження числа тих, що заразилися уряд прийняв рішення закрити школи, кафе, ресторани, спортивні та розважальні центри, а також заборонити проведення масових зібрань. Обмеження діятимуть з 8 по 24 січня.

Чорнобильська зона як спадщина ЮНЕСКО


Україна домагається статусу Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО для місця найбільшої у світі ядерної катастрофи - Чорнобиля.

Як повідомляє телеканал «Euronews», чорнобильська зона відчуження може стати такою ж визначною пам'яткою як Тадж-Махал в Індії або Стоунхендж в Англії.

«В результаті вибуху четвертого реактора на атомній електростанції в Чорнобилі у квітні 1986 року райони України та сусідньої Білорусії були сильно заражені техногенною катастрофою, що призвело до створення зони відчуження розміром приблизно з Люксембург. Українська влада заявляє, що людям може бути небезпечно жити в зоні відчуження ще 24000 років. Тим часом він став притулком для дикої природи: в довколишніх лісах бродять лосі та олені», - розповідається в репортажі.

Телеканал цитує слова міністра культури України Олександра Ткаченка, який сказав, що отримання статусу ЮНЕСКО буде просувати зону відчуження як «місце пам'яті», яке попереджає людство від повторення ядерної катастрофи.

Влада має намір упорядкувати процедуру відвідування Чорнобильської зони, розробити екскурсійні маршрути, навчити гідів і забезпечити якісну базову інфраструктуру.

У 2019 Чорнобильську зону відчуження відвідала рекордна кількість туристів - 124 тисячі, в тому числі 100 тисяч іноземців після виходу надзвичайно популярного телесеріалу про Чорнобиль.

Чи допоможуть турецькі дрони повернути Україні Донбас?


Після недавнього успіху Азербайджану проти вірменських сил в спірному регіоні Нагорного Карабаху, українські ЗМІ міркували про можливість повернення Донбасу під контроль Києва за допомогою безпілотників Bayraktar.

Вважається, що саме ці дрони змінили правила гри вірмено-азербайджанській війні.

З такими словами починає стаття на американському сайті Al-Monitor, що спеціалізується на проблемах Близького Сходу.

Автор публікації Фехім Таштекім нагадує, що Україна ще у 2018 році закупила у Туреччині шість безпілотників Bayraktar ​​TB2.

Крім того, в листопаді 2020 командувач збройними силами Руслан Хомчак оголосив, що Київ розглядає можливість придбання додаткових п'яти безпілотників Bayraktar у 2021 році.

«Турецькі безпілотники TB2 можуть легко уражати ППО сепаратистів в регіоні. Крім них, 2 грудня Україна оголосила, що американські бойові безпілотники MQ-9 Reaper дебютують в українському небі під час військових навчань», - йдеться в статті.

Однак Україна не може повторити досвід Азербайджану, пише автор статті, через низку причин. На відміну від Вірменії, Донбас межує з Росією, і Москва сильно зміцнила цю межу, розмістивши важкі військові сили. Президент Росії Володимир Путін також відкрито заявив, що Москва не допустить військового втручання України в Донбас.

РФ надала російське громадянство майже мільйону жителів на окупованих частинах Луганської і Донецької областей. І Москва може втрутитися в операцію проти проросійських сепаратистів під приводом захисту своїх громадян, як це зробила у 2008 році відносно Грузії.

«Ті, хто вважає, що Україна може повторити успіх Азербайджану на своїй власній землі, ігнорують ще один важливий фактор: виряджання військ Туреччини на Україну малоймовірна», - підсумовує відання.