ПО ПОЛОЧКАМ

Владу і Раду знову тестують на Крим

08 июня 2019, 19:52
Закрыть
Тетяна ІваневичQHA media

Цього тижня в українському інформаційному просторі тема Криму зазвучала з прихованими проросійськими нотками. І не лише в контексті триваючої парламентської кампанії. Схоже, проросійські сили почали активно випробовувати нову владу на міцність її проукраїнської позиції по Криму.

Публічно знов зазвучали пропозиції, про які останні роки ніхто не згадував через їх очевидну антидержавність і провокативність.

Так само, про свій намір йти до нової Ради заявили персони, чия роль в анексії Криму викликає більше запитань, ніж відповідей.

В процесі слідства головне – не вийти на самого себе


Колишній голова Ради міністрів Криму, екс-міністр внутрішніх справ України, колишній член Партії регіонів Анатолій Могильов на своїй сторінці  Facebook заявив про намір брати участь в дочасних парламентських виборах.

Він планує очолити список партії «Незалежність», яка була утворена три роки тому шляхом перейменування Партії громадян України.

Нагадаємо, що Могильов очолював Раду міністрів АРК з листопада 2011 року. Після захоплення російським спецназом будівлі ВР Криму в ніч на 27 лютого 2014 р. Могильов і вся Рада міністрів Криму, були відправлені у відставку парламентом Криму. Він був замінений Сергієм Аксьоновим.

Така ремарка важлива, оскільки одним з мотивів свого балотування до парламенту Могильов називає пошук і покарання винних в «сдачі Криму».

Ми хочемо, щоб ті, хто ганебно здав Крим своєю злочинною бездіяльністю, відповіли за це.

За словами Могильова, його партія готує матеріали для звернення до Державного бюро розслідувань, вимагаючи покарати політиків і чиновників, винних у здачі Криму. Причому винних він в першу чергу бачить серед тодішньої влади в Києві.

Ініціатор проукраїнського мітингу 26 лютого 2014 року, заступник глави Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз в розмові з QHA media наголошує, що бездіяльність у лютому 2014 року була з боку практично всіх тодішніх кримських очільників, і чи не в першу чергу – від самого Могильова.

Чийгоз розповідає про події 26-28 лютого 2014 року в Криму; про те як захоплена російським спецназом ВР Криму 27 лютого приймала рішення під дулами російських автоматів, і як гілка виконавчої влади Автономії самоусунулась від захисту українських інтересів на півострові.

Ми шукали реакції органів влади в Криму. І першою реакцією було підле боягузтво Могильова, який оголосив про свою відставку у відповідь на рішення цього незаконного зборища – депутатів ВР Криму, де під автоматами проходило засідання. Він навіть зібрав силовиків і сказав: я вам не можу наказувати, у вас є профільне міністерство, нехай вони вам дають команду. Як це можна назвати?  Це була зрада інтересів держави.

Чийгоз підкреслює: Могильов як начальник штабу з надзвичайних ситуацій, зобов’язаний був вчиняти які-небудь дії, і ніхто не звільняв від відповідальності його та інших місцевих керівників.

Замглави Меджлісу припускає, що Могильов залишив Крим, тому що більше інших знав про подальший сценарій розвитку подій на півострові.

Крим в обмін на газ


Знов починає набувати реальних обрисів ідея відсунути питання Криму на далеку перспективу, в обмін на вирішення певних актуальних для бізнесу або держави питань.  Принаймні, одні претенденти на парламентські крісла вже починають дорікати сумнівними планами щодо Криму іншим претендентам.

Колишній близький соратник Юлії Тимошенко, Андрій Сенченко написав пост, в якому дорікнув прихильникам газових комбінацій, що вони планують заради своїх інтересів піти на поступки в питанні Криму.

«Проблема окупованого Криму безсоромно перекладається на наступні покоління. А ось мрії про реінкарнацію «РосУкрЕнерго» виходять на перший план».

Навіть не намагайтеся торгувати Кримом – ми не дозволимо!За минулий тиждень багато хто поставив мені запитання: «Що…

Опубліковано Andriy Senchenko Вівторок, 4 червня 2019 р.

Нагадаємо, що «РосУкрЕнерго» — це газовий посередник між Україною та Росією, який існував з 2004 до своєї ліквідації в 2014 році. Компанія, що наполовину контролювалась Газпромом, а наполовину компаніями бізнесмена Дмитра Фірташа, свого часу витіснила з газового ринку компанію «Ітера». «Ітеру» пов’язували з іменем Юлії Тимошенко.

Також варто нагадати, що Андрій Сенченко  нещодавно вийшов з партії Юлії Тимошенко і заявив про намір участі у виборах до Ради на чолі партії «Сила права».

Важливий нюанс. Лідери партії «Опозиційна платформа — За життя» Юрій Бойко і Віктор Медведчук в Санкт-Петербурзі (РФ) зустрілися з главою «Газпрому» Олексієм Міллером і поговорили про доцільність відгукнутись на російські пропозиції щодо ціни на газ. Це вже другий подібний візит цих політиків в Росію.

Нагадаємо, що вже майже два роки Україна не купує газ у “Газпрому”. Але РФ не полишає спроб повернути собі покупця, заохотивши дешевим газом. Не можна виключати, що Москва захоче натомість отримати поступки в “кримському” питанні.

Кажуть Донбас, чується Крим


Другий президент України Леонід Кучма повернувся у велику політику, знов ставши представником України в Мінській группі.

Цікаво, що в останній день травня його зять бізнесмен Віктор Пінчук приїжджав до Адміністрації президента, де зустрічався з Володимиром Зеленським. За словами прес-секретаря Зеленського, обговорювали призначення Кучми в ТКГ.

А буквально під час першого засідання ТКГ після тривалої перерви, Кучма відзначився скандальною заявою про доцільність зняття економічної блокади з ОРДЛО.

Це викликало обурення в суспільстві. В соцмережах угледіли зв’язок між цими заявами та інтересами Пінчука. Після спалаху обурення Кучма конкретизував, що мав на увазі відновлення економічних зв’язків із українськими підприємствами на окупованих територіях тільки після їх повернення під контроль України (як це і було до 2017 року).

Але найбільші песимісти в експертному середовищі вже очікують, що за заявами тестя Пінчука про доцільність зняття блокади з ОРДЛО, цілком можуть послідувати заяви і про зняття блокади з Криму.

Російська мрія про деблокаду


Ідея зняття блокади з Криму знов зазвучала цього тижня.

Колишній президент Криму Юрій Мєшков написав листа Володимиру Зеленському з проханням відновити подачу води на півострів з материкової частини України по Північно-Кримському каналу, а також залізничне сполучення.

В листі він говорить, що перекриття водопостачання створило серйозні проблеми мешканцям північного Криму, а також передумови для екологічної катастрофи в Армянську.

При цьому в листі Мєшков відзначає, що він сам вважає Крим частиною Російської Федерації. Варто нагадати, що ще в 90-х роках Мєшков виступав за незалежність Криму від України і приєднання його до Росії.

Мєшков не єдиний прихильник зняття блокади. В своєму листі він фактично озвучив позицію і Росії, і кримських колаборантів, які останнім часом все більше переконуються, що без дніпровської води нормалізувати водопостачання півострова нереально.

Крім того, прохання Мєшкова практично дублює недавні заяви колишніх “регіоналів”,  які ще під час президентської кампанії на зустрічах з виборцями відверто лобіювали зняття блокади з Криму.

Приміром, Олександр Вілкул на зустрічах з херсонцями заявляв, що у разі своєї перемоги на президентських виборах, він відновить водо-  та електропостачання, а також залізничне сполучення з Кримом, не очікуючи його деокупації.

В Адміністрації президента на лист Мешкова не відреагували.

Смотреть еще: