Затримання СБУ російського диверсанта, потужність Javelin та смерть і життя на Донбасі. Дайджест світових медіа про Україну

Публікації
Асіф АлієвQHA
09 Липня 2020, 19:30
Асіф АлієвQHA
09 Липня 2020, 19:30
Асіф АлієвQHA

Операції українських спецслужб: затримані диверсант та шпигун


Служба безпеки України затримала російського агента, який підозрюється в плануванні підірвати цистерну аміаку на сході країни.

Як пише The Telegraph, чоловіка спіймали у місті Сєвєродонецьк під час вилучення засобів вчинення диверсії — двох гранатометів із заздалегідь підготовленого схрону.

Затриманий повинен був підірвати 3,5 тонни аміаку у цистернах на місцевому хімічному заводі.

Аміак є високотоксичною речовиною, пошкодження цистерн могло призвести до екологічної катастрофи та загибелі людей.

Про затримання диверсанта пише і польське видання Polska Times. Там зазначають, що затриманого чоловіка вже шукали місцеві служби за участь у бойових діях на боці бойовиків, яких підтримує Москва.

Своєю чергою англомовне видання про Росію The Moscow Times, повідомляє, що в Україні також затримали "позаштатного представника" російської військової розвідки ГРУ в так званій «ДНР», який допомагав створити там підрозділ розвідки.

У розпорядженні СБУ є записи телефонних розмов затриманого, які розкривають деталі міжвідомчих війн між ГРУ та ФСБ за контроль над "керівниками" терористичної організації "ДНР".

Фігуранти записів у свої розмовах згадують прізвища директора ФСБ РФ Олександра Бортнікова та його заступників Андрія Бурлаку та Сергія Смірнова, вже експомічника президента РФ Владислава Суркова, ватажків «ДНР» Олександра Захарченка, Олександра Бородая та інших.

Також важлива частина оприлюднених записів – розмови із генерал-майором ГРУ Сергієм Дубінським (позивний "Хмурий") та Леонідом Харченком (позивний «Крот»), яких оголошено у міжнародний розшук у справі рейсу MH17, збитого в липні 2014 року.

Дві історії війни


У Європі - війна, збройні сили, контрольовані та озброєні Кремлем, ведуть боротьбу проти української армії на сході України з 2014 року. Але чомусь навряд чи когось хвилює те, що відбувається тут, всього за дві години польоту від Берліна.

Так починається стаття Bild, присвячена війні на Донбасі.

Журналісти німецького видання побували в зоні ООС та розповіли читачам історію двох українців: загиблого 13 червня бійця 30-ої окремої механізованої бригади Леоніда Добрянського та пенсіонерки Людмили, яка живе на лінії фронту.

Я хотіла б одружитися цього літа, мій батько мав би бути тут, у Києві, через кілька тижнів, — розповідає журналістам донька Добрянського, 24-річна Наталя.

Леонід загинув під час нападу бойовиків, потрапивши під обстріл артилерії. Його тіло було розірвано на шматки.

Вдова Світлана згадує, що Леонід ледь не загинув у 2014 році, коли він та його товариші були оточені російськими солдатами.

Його товариші сказали мені, що він хотів захистити молодших, тому часто був на передовій, - говорить Світлана.

Командиру відділення взводу управління розвідувальної роти прапорщику Добрянському у липні виповнилося б 46 років. Його контракт добігав кінця, і саме в липні він міг повернутися додому та відсвяткувати весілля своєї єдиної доньки.

Журналісти побували також в Авдіївці, де живе пенсіонерка Людмила. Вона вже шість років використовує свій підвал як квартиру і побудувала там кухню та камін.

Я завжди боюся, що стіни заваляться, - каже вона, показуючи на тріщині.

Коли обстріли починаються, Людмила стає на коліна між найстійкішими стінами у своєму підвалі та молиться.

Хоча я переживаю це майже шість років: я завжди боюся смерті, — говорить літня жінка.

Javelin — нова вогнева міць підрозділів ЗСУ


Українським військам тепер дозволено використовувати нові протитанкові ракети Javelin в будь-якій точці країни та проти будь-якої сторони, у тому числі проти російських танків на Донбасі.

Про це пише The Drive — американське видання, що спеціалізується на новинах техніки.

Автор статті Джозеф Тревітік підкреслює, що протитанкові ракетні комплекси (ПТРК) особливо ефективні при ураженні верхньої частини танків, що є найбільш вразливою навіть при наявності системи активного захисту.

Він нагадує, що Росія має на Донбасі принаймні 481 танк різних типів, серед іншої важкої зброї.

Поява в України американських ПТРК значно посилює вогневу міць підрозділів ЗСУ, які перебувають на лінії фронту, - йдеться в статті.

Як відомо, головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Руслан Хомчак заявив, що кожну з бригад військових, яка заходитиме в район операції Об’єднаних сил, підсилюватимуть американськими ПТРК.

Джозеф Тревітік зазначає, що хоча Javelin передані Україні лише для захисту, ця зброя може бути використана для контратак української армії.

В багатьох випадках власне визначення американських військових щодо того, що є оборонною дією, було доволі гнучким. Наприклад, Пентагон називав авіаудари в Сомалі проти терористів Аль-Шабаба як «самооборону», оскільки терористи атакували навіть не американських військових, а їх союзників.
Українська армія могла б прийняти аналогічно широке визначення того, що являє собою оборонні дії. Наприклад, підрозділ на Донбасі може стверджувати, що використовує Javelin як оборону у відповідь на контратаку російських сил.

В статті підкреслюється, що Javelin - надзвичайно спроможна протитанкова керована ракета, відтак навіть ії наявність може слугувати стримуючим фактором для РФ.