Джемілєв відзначив, що Україна повинна демонструвати послідовність і принциповість в політиці примусу Росії до деокупації Криму. Зокрема, вимагаючи санкцій від Заходу, не вести розмови про можливу торгівлю з окупантом, в тому числі і щодо води. Він позитивно оцінив продуктову, енергетичну та водну блокади окупованого півострова, як кроки, що роблять Крим непосильним тягарем для Росії, а значить наближають деокупацію.
«Стратегія деокупації має будуватись на санкціях і їхньому посиленні. Звільнення Криму буде лише тоді, коли незвільнення стане для Росії дуже дорогим. Якщо виходити з національних інтересів Російської Федерації, то вона взагалі не повинна була захоплювати Крим. Тому що ті збитки, які завдали в економічному плані і в репутаційному, – він незрівнянний. І жоден ворог Росії не зміг завдати цій країні стільки шкоди, як це зробив сам Путін. Але однозначно й те, що Путін при його владі не робитиме крок назад. Коли це станеться, передбачити просто неможливо, тому що тоталітарні режими такі, що розпадаються несподівано, але ми маємо бути готові до всього», – наголосив Джемілєв.
Він також підкреслив важливість розуміння того, які перспективи очікують мешканців Криму після деокупації, нагадавши, що зараз в Офісі президента знаходяться три закони, які дозволять забезпечити право корінного народу на самореалізацію в рамках української держави: законопроект про корінні народи в Україні, про статус кримськотатарського народу та зміни до Х розділу Конституції щодо статусу Криму, що передбачають створення кримськотатарської національно-територіальної автономії.