Шанс для порятунку або латання дір в бюджеті. Як суспільство відреагувало на кредит Україні від МВФ | QHA media
Огляд

Шанс для порятунку або латання дір в бюджеті. Як суспільство відреагувало на кредит Україні від МВФ

10 Червня 2020, 15:00
Закрити
Асіф АлієвQHA

Рішення Міжнародного валютного фонду надати Україні кредит у розмірі $5 млрд, який має допомогти економіці країни подолати кризу, викликало неоднозначну реакцію в українському суспільстві.

Політики, експерти та звичайні українці сперечаються про те, чи зможе закордонний транш розв’язувати проблеми в економіці країни.

Опоненти влади, наприклад, в партії «Голос», вважають, що кредиту МВФ не вистачить, а наприкінці літа – початку осені, грошей в бюджеті стане менше.

В партії Святослава Вакарчука пропонують не сподіватись на МВФ, а провести низку реформ.

Світова економічна криза буде чи не найбільшою з часів Другої світової війни, кажуть у Світовому Банку. А ми досі не…

Опубліковано Голос Вівторок, 9 червня 2020 р.

На думку нардепа від «Батьківщини» Валентина Наливайченка, перший транш МВФ ($2,1 млрд) піде на покриття дефіциту держбюджету – тобто на латання дірок у державному кошторисі.

Політик пропонує провести переговори про реструктуризацію боргів з МВФ, а уряду радить «терміново підтримати національного виробника в промисловості та енергетиці».

➡️ Сьогодні у порядку денному Міжнародного валютного фонду – нова кредитна програма для України. 📎. За попередніми…

Опубліковано Валентином Наливайченком Вівторок, 9 червня 2020 р.

За словами колишнього нардепа та громадського діяча Борислава Берези, «дірка» в бюджеті сягає близько 300 мільярдів гривень, а недостача в Пенсійному фонді з кожним місяцем стає ще більшою.

Те, що цей кредит не вирішить наших проблем — зрозуміло. Те, що у керівництва країни немає ніякої стратегії виходу з економічної кризи, крім взяття кредиту – це жахливо. Адже беремо чужі гроші на час, а віддаємо свої назавжди та з відсотками, — написав Береза у Facebook.

То, что Совет директоров МВФ утвердил программу сотрудничества с Украиной на $ 5 миллиардов – это хорошо.То, что…

Опубліковано Borislav Bereza Вівторок, 9 червня 2020 р.

Своєю чергою партія експрезидента Петра Порошенка «Європейська солідарність», яка звинувачує владу в жахливому стані української економіки, закликає всі фракції у Вверховній Раді, за виключенням ОПЗЖ, відправити у відставку уряд Дениса Шмигаля.

Чим швидше цей Кабмін піде у відставку, тим меншої шкоди він завдасть вітчизняній економіці і тим менш руйнівними будуть наслідки їхньої діяльності, – переконують в «ЄС».

Критична ситуація в державі, помножена на повну нездатність уряду та монобільшості протистояти сьогоденним викликам,…

Опубліковано Європейська Солідарність Вівторок, 9 червня 2020 р.

При цьому противники влади пропонують відправити у відставку не лише Кабмін, а й президента Володимира Зеленського.

Деякі користувачі соцмереж пригадали жарт Зеленського про міжнародні кредити. Нагадаємо, під час одного з номерів в шоу «Вечірній Квартал» Зеленський сказав, що «Україна нагадує актрису з німецьких фільмів для дорослих: готова прийняти в будь-якій кількості, з будь-якого боку».

Проте представник Офісу президента Юлія Ковалів заявила, що схвалення програми МВФ дає можливість залучення додаткових грошей на суму майже $3 млрд від міжнародних партнерів, значна частина яких піде на боротьбу з COVID-19, підтримку громадян та бізнесу.

Співпраця з МВФ також відкриває можливості для крупних державних та приватних українських компаній виходити на міжнародні ринки капіталу для залучення дешевого фінансування для реалізації нових інвестиційних проектів. 

Міжнародний валютний фонд схвалив 18-ти місячну програму Stand-by для України загальним обсягом $5 млрд. Перший транш в…

Опубліковано Yuliya Kovaliv Вівторок, 9 червня 2020 р.

Про те, що кредит МВФ піде не на «латання дір» в бюджеті, пише і політичний експерт Петро Олещук. За його словами, нова програма має на меті допомогти Україні впоратися з викликами коронавірусної пандемії.

The Executive Board of the International Monetary Fund (IMF) approved today an 18-month Stand-by Arrangement for…

Опубліковано Петром Олещуком Вівторок, 9 червня 2020 р.

Колишній міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов на своїй сторінці в Facebook також зазначає, що кредит дозволить закрити потреби бюджету і пройти економічну кризу цього року з мінімальними втратами.

Він назвав популізмом та маніпуляцією критику політиків щодо кредиту МВФ.

У політиків немає ідей, а критикувати потрібно. Позика в МВФ цього разу тільки це і є — позика. За низькими відсотками. Яка нам потрібна під час кризи. Все інше — популізм і маніпуляції.

Рада директорів МВФ затвердила програму співпраці з Україною. В будь-якому випадку, ніякої зради в умовах немає….

Опубліковано Тимофеєм Миловановим Вівторок, 9 червня 2020 р.
Дивитись ще: