«Про курортний сезон з туроператорами поговоримо після 3 квітня» — голова Генічеського району, який межує з Кримом | QHA media
Інтерв'ю

«Про курортний сезон з туроператорами поговоримо після 3 квітня» — голова Генічеського району, який межує з Кримом

19 Березня 2020, 20:00
Закрити
Тетяна ІваневичQHA media

Загальнонаціональний карантин для убезпечення від коронавірусу відчутно струсонув країну. Впродовж дня-двох були внесені корективи в роботу, навчання, лікування, відпочинок десятків мільйонів українців. В кожному регіоні карантин спровокував якісь особливі проблеми. В Києві, Харкові, Дніпрі зупинка метро спричинила транспортний колапс, градусу напруги якому додає відсутність захисних масок в аптеках. 

А ось Генічеський район на Херсонщині відомий як той, що безпосередньо межує з окупованим Кримом і прихистив багатьох переселенців. А для більшості українців він відомий по Арабатській стрілці, що після 2014 року стала в рази більше привертати увагу відпочивальників.

Як район входить в карантин, чи є вже тут заражені вірусом та які корективи будуть внесені у майбутній курортний сезон QHA media розповів голова Генічеської райдержадміністрації Андрій Онищенко.

Як в умовах карантину живе район, що межує з окупованим Кримом? Чи якось відбилось введення обмежень на житті місцевих мешканців?

Паніки ніякої немає. Жодного випадку зараження коронавірусом у нас в районі теж немає. Продукти харчування є. На ринку секція, де є продукти харчування, працює, де промислові товари – взуття, одяг тощо – вони закриті на даний час. В школах зараз карантин. І вчителі, і райадміністрація – працюємо дистанційно.

Я особисто як голова РДА в даний час знаходжусь постійно на роботі, а певну кількість співробітників я відправив працювати дистанційно.

Ми повністю виконуємо постанову уряду щодо запобігання поширенню коронавірусу. Також ми виконуємо протоколи регіональної комісії ДСНС Херсонської області, і на місцевому рівні ми відповідну провели роботу.

А до району останнім часом повертались люди з-за кордону?

Так, повертались. Є у нас такі поодинокі випадки – до п’яти людей. Але вони одразу самостійно звернулись до лікарні, до Центру первинної медико-санітарної допомоги, де їх оглянули і запропонували провести самоізоляцію. Хоча у них і нормальний стан, і підозри на хворобу немає, але їм рекомендували деякий час побути вдома, щоб перестрахуватись.

Раптом будуть виявлені хворі зараз чи пізніше – наскільки підготовлені медзаклади району?

В принципі, ніяких форс-мажорних обставин на даний час немає. Але Центр первинної медико-санітарної допомоги працює в особливому режимі, в підвищеній готовності.  У нас є місця обсервації і в закладах охорони здоров’я, і окрім закладів охорони здоров’я ми розглядали приміщення там, де може проводитись обсервація і самоізоляція.

В Центральній районній лікарні в Генічеську є два бокси, вісім полубоксів і є окреме відділення, де можна проводити обсервацію.

Крім того, ми дали запит до обласної ради стосовно того, якщо буде необхідність, щоб ми могли розмістити людей в комунальних оздоровчих закладах, які є у нас на Арабатській стрілці. Але у нас немає таких випадків. Все під контролем. Тримаємо зв’язок з ОДА. Дуже їм вдячний за те, що завжди допомагають, налагоджена стовідсоткова комунікація.

Була інформація, що на території України вже поширені приблизно 40 тисяч експрестестів. Чи є в наявності ці тести у вас?

Тести для району ми зараз очікуємо.

Чи потрібне на карантинні заходи додаткове бюджетне фінансування?

Так. З районного бюджету надійшли запити від Центральної районної лікарні приблизно до 2 мільйонів гривень. Зараз ми  очікуємо цифру від Центру первинної медико-санітарної допомоги. І будемо ці листи розглядати на районній раді, готувати проект щодо виділення коштів.

Загроза епідемії, карантин спонукали українців активніше скуповувати продукти харчування. В торгових мережах району це відчули? Чи зросли ціни, чи є дефіцит, чи якісь інші порушення?

Я не можу щось офіційно заявити щодо підвищення цін. Але у нас були такі випадки, коли деякі будівельні супермаркети працювали вже після введення карантину. Це порушення і закону, і постанови КМУ.

Тому правоохоронцями, Національною поліцією були складені протоколи до порушників.

Тобто ви, як місцева влада, з власниками мереж не зустрічались?

Знаєте, у нас не виникло жодних питань. Ні з власниками, ні з представниками великого, малого чи середнього бізнесу – всі з розумінням поставились до цієї ситуації, до обмежувальних  заходів. Тому що, в першу чергу, це наше здоров’я і життя.

В кількамільйонному Києві карантин і зупинка метро спровокували транспортний колапс. А як відчули обмеження пасажири двадцятитисячного  Генічеська?

У нас зараз призупиняється автобусне сполучення. Скажу щодо міста Генічеськ. Раніше у нас працювало чотири автобуси, це визначений перевізник, який виграв конкурс. Зараз вже є необхідність тільки в двох автобусах, тому що люди практично не їздять.

Рейси порожні чи напівпорожні, тому працює зараз вполовину менше автобусів, але їх зараз предостатньо.

І, безумовно, відстежується, щоб там було не більше десяти осіб, включаючи водія і кондуктора. 

Через карантин в районі призупиняються якісь інфраструктурні проєкти?

Ні. На даний час в Генічеському району нічого не призупинено. Тому що зараз якоїсь практичної роботи щодо будівництва, де повинні б були задіяні люди, зараз не відбувається. А роботі щодо проєктів, вимірів карантин ніяк не заважає.

А підготовка до курортного сезону проводиться чи епідемія якось підкоригувала графік?

Щодо підготовки до курортного сезону ми планували наприкінці березня поспілкуватись з власниками туристичного бізнесу, обговорити питання щодо безпеки проведення туристичного сезону, відвідування туристами району. Але в зв’язку з карантином я вважаю за необхідне таку зустріч перенести.

Після 3 квітня, коли закінчиться карантин, тоді і будемо спілкуватись в цьому напрямку.

Дивитись ще: