«Пасажиропотік практично нульовий». На адмінмежі з Кримом минув перший тиждень карантинних обмежень | QHA media
Ексклюзив

«Пасажиропотік практично нульовий». На адмінмежі з Кримом минув перший тиждень карантинних обмежень

25 Березня 2020, 20:00
Закрити
Тетяна ІваневичQHA media

Коронавірусний карантин обвалив пасажиропотік на адмінмежі з окупованим Кримом майже в 30 разів. Зараз в середньому за добу її перетинають 120-130 людей в обидва боки, тоді як ще на початку березня цей показник становив 4,5 тисячі осіб.

Помічник начальника Херсонського прикордонного загону – начальник пресслужби Іван Шевцов розповів QHA media про те, як змінилась ситуація на КПВВ на адмінкордоні після запровадження обмежень на перетин з 18 березня, а також про стан здоров’я прикордонників, що контактували із кримчанином, у якого вже по приїзду до Криму був виявлений коронавірус.

Фото: investigator.org.ua

За словами Шевцова, потік з кожним днем стає все менше і менше, і зараз фіксуються лише поодинокі випадки, коли люди перетинають адмінмежу.

«Пасажиропотік практично нульовий. Наразі близько 120-130 осіб за добу на всіх трьох КПВВ і до десяти транспортних засобів. Близько 50-60 громадян на в’їзд на материкову Україну і приблизно така ж кількість на виїзд».

При цьому до запровадження карантину в березні в середньому за добу через всі КПВВ в обох напрямках адмінкордон перетинали 4,5 тисячі громадян та 700 транспортних засобів.

Зараз на КПВВ, крім прикордонників, функціонують тільки митниця та біля КПВВ знаходяться співробітники СБУ та Нацполіції. Інших державних служб немає – карантин.

Шевцов також повідомив, що на сьогодні не виявлено ознак захворювання у прикордонників, які позаминулого тижня контактували з мешканцем Криму, у якого згодом виявили коронавірус. Кримчанин перетинав адмінмежу 14 березня. Подружжя прилетіло з Кракова до Херсонського аеропорту.

Всі 10 військовослужбовців, які були тоді на зміні, поміщені на двотижневий карантин, починаючи з 14 березня.

«Військовослужбовці почувають себе добре, жодних симптомів захворювання наразі у них не виявлено. Вони зараз знаходяться на самоізоляції. Почувають себе добре. Це військовослужбовці за контрактом, прапорщики, які проживають у себе вдома, на Херсонщині».

На сьогодні в окупованому Криму виявлено вже сім хворих на COVID-19, деякі з них попали в Крим з Росії через Керченський міст або літаком. Втім, за словами прикордонника, наразі відомий тільки один випадок, коли адмінкордон у напрямку Криму перетинала особа з коронавірусом – згаданий євпаторієць.

Прикордонники продовжують проводити температурний скрінінг тільки у тих, хто перетинає адмінмежу з Криму на «материк».

На запитання, чи не логічно було б перевіряти і тих, хто виїжджає до Криму, адже вони контактують з нашими прикордонниками і, можливо, це убезпечило б їх від зараження, Іван Шевцов відповів таким чином:

«Це питання вже не до мене. Зараз скрінінг ми проводимо відповідно до рішення уряду тільки громадян, які прямують на материкову частину з Криму».

Шевцов також повідомив, що наразі карантин на адмінкордоні триває в звичайному режимі і до них не надходило жодних додаткових вказівок у зв’язку з продовженням до 24 квітня надзвичайної ситуації.

«Сьогодні отримали інформацію про продовження терміну карантину. Жодних вказівок щодо зміни в роботі КПВВ наразі немає».

Дивитись ще: