Парад під час чуми. Як Росія провела військові урочистості та що про це думають українці | QHA media
Огляд

Парад під час чуми. Як Росія провела військові урочистості та що про це думають українці

24 Червня 2020, 17:00
Закрити
Асіф АлієвQHA

Російський класик Олександр Пушкін 190 років тому написав невелику п’єсу «Пир во время чумы», в якій її герої бенкетують у розпал епідемії холери, яку автор називав «чумою». Згідно з сюжетом, під час бенкету до людей підходить священник і дорікає їм у безбожності, закликаючи їх припинити та розійтися по домівках. Однак його ніхто не слухає, і бенкет триває.

24 червня 2020 року в Москві, а також в інших російських містах та на окупованих Росією українських територіях президент РФ Володимир Путін проводить свій бенкет у чуму — військовий парад в розпал пандемії коронавірусу.

Традиційний парад повинен був відбутися 9 травня, але тоді від нього відмовилися. У травні смертність від COVID-19 в Москві склала понад 5 тисяч осіб. Путін тоді не ризикнув вивести людей на парад в розпал масового страху, але і не міг відмовитися від головної події року, яка отримала вже загальновідому назву – «побєдобєсіє».

Нове «9 травня» було призначено на 24 червня — в день, коли у 1945 році на московській Красній площі відбувся «Парад переможців» над нацистською Німеччиною. Однак більш за все це було зроблено для того, щоб збільшити підтримку влади напередодні дати голосування за поправки до конституції РФ, яка обнулить президентські терміни Путіна та призведе до збільшення його повноважень

Попри це в Росії продовжує зростати число людей, хворих на коронавірус – на сьогодні їхня кількість становить понад 600 тисяч осіб. Росія посідає третє місце у світі за кількістю хворих на COVID-19, поступаючись лише США і Бразилії.

Російські медики в умовах путінського авторитаризму намагалися натякнути, що ймовірність зараження при скупченні людей збільшується, враховуючи, що глобально епідемія ще не пройшла. Однак військовий парад в Росії для путінського режиму — це не стільки данина історії, а скільки політична подія.

Ясно, що під час параду про соціальне дистанціювання, що вважається однією з найефективніших заходів у боротьбі з коронавірусом, ніхто зі зрозумілих причин не згадував, бо парад — це коли пліч-о-пліч, нога в ногу.

На московську Красну площу була виведена вся «міць російського воєнпрому» – від допотопних уазіков й танків Т-34 до установок «Град» і «Бук», яким у 2014 році був збитий малайзійський авіалайнер MH17 в небі над Донбасом.

«Жалюгідні, вони вважають, что весь їх застарілий мотлох когось справді налякає», – пише користувач Євген Щербак, який коментує сьогоднішній парад в соцмережі.

Користувач Ніна Оржеховська зазначає, що «турки легко криють в Сирії всі ці панцирі і тріумфи».

У відповідь користувач Puzyk Andrii пише, що крім, як виставляти на парад «цей шлак», Росія зробити більше нічого не може.

«В той час, як США новітні ракети запускають, ці уазікі радянські показують… «Вєлікая» страна…», – доповнює коментарі Назар Михайлечко.

Багато користувачів відзначили, що з Путіним на параді відмовилися бути, з найрізноманітніших причин, лідери кількох держав, чий візит в Москву очікувався в Кремлі.

Раніше президенти Франції, Чехії, Хорватії та Китаю заявляли, що планують взяти участь в параді 9 травня, але після його перенесення на 24 червня скасували свої наміри приїхати в Москву навіть деякі лідери пострадянських країн.

Президент Киргизии Сооронбай Жээнбеков прилетел в Москву, но не пошел на парад Победы из-за выявленного коронавируса в…

Опубліковано Zuri Tristanovich Середа, 24 червня 2020 р.

А напередодні параду в соціальних мережах взагалі нагадали про дружбу і схожості між радянським лідером Йосипом Сталіним та німецьким фюрером Адольфом Гітлером.

Дивитись ще: