Обшук на «1+1» та як Захід підтримує Київ у протистоянні з Москвою. Дайджест світових медіа про Україну | QHA media
Огляд

Обшук на «1+1» та як Захід підтримує Київ у протистоянні з Москвою. Дайджест світових медіа про Україну

06 Лютого 2020, 16:00
Закрити
Асіф АлієвQHA media

Обшук за дорученням


Обшук на телеканалі «1+1», який вчора провела СБУ, відбувся за дорученням президента України Володимира Зеленського. Про це пише агентство «Reuters».

У повідомленнях наголошується, що таке рішення було прийнято главою держави після скандалу з прослуховуванням в січні українського прем’єра Олексія Гончарука, де він на зустрічі з міністрами та представниками Нацбанку критикував Зеленського. Після публікації в ЗМІ запису цієї зустрічі Гончарук заявив, що він був змонтований і подав у відставку, проте президент її не прийняв, а натомість доручив силовим структурам розслідувати, хто стоїть за прослуховуванням бесіди в будівлі уряду.

Фото: Уніан

Вчора СБУ мотивувала свій обшук «1+1» саме тим, що співробітники телеканалу могли бути залучені до незаконного прослуховування високопосадовців. У свою чергу, як додає британське інформагентство, канал «1+1» впливового олігарха Ігоря Коломойського, з яким президента пов’язують тісні ділові відносини, звинуватив СБУ в тиску на журналістів, які готують програми-розслідування.


Новий скандал з Йванович і Помпео


Американське видання BuzzFeed News отримало в своє розпорядження лист, адресований держсекретарю США Майку Помпео з проханням звільнити тепер вже колишнього американського посла в Україні Марі Йованович через її підтримку ЛГБТ-спільноти та участі в гей-параді в Києві.

Лист підписав відомий американський пастор-євангеліст Дейл Армстронг та представники 39 українських християнських громад. Підписанти відзначили, що Йованович «підриває консервативну політику», яку проводить президент США Дональд Трамп.

BuzzFeed News відзначає, що Армстронг незабаром отримав запевнення Помпео, котрий також є парафіянином євангельської церкви, що Йованович буде звільнена в «наступному році». У публікації наголошується, що Армстронг є главою мережі євангельських церков США (Armada Network) і понад 20 років залучений в місіонерську діяльність в Україні, де має дуже впливових друзів, серед яких – колишній секретар РНБО Олександр Турчинов та чинний глава МВС Арсен Аваков.


Роль України в системі глобальної безпеки


«Конфлікт на перехресті Європи та Росії» — з таким заголовком вийшла присвячена Україні стаття на сайті американського аналітичного центру, що спеціалізується на зовнішній політиці та міжнародних відносинах США, – The Counsil on Foreign Relations

Фото: AFP

Зокрема, у публікації йдеться, що Україна відіграє важливу та нерідко непомітну роль в забезпеченні системи глобальної безпеки. І хоча США та союзники зробили значні дії, щоб покарати Росію за агресію, вони майже не просунулися в справі відновлення територіальної цілісності України.

Втім, автор статті Джонатан Мастерс наголошує, що США після російської агресії збільшили свою допомогу Україні з 200 млн до більш ніж 600 млн доларів. При цьому американські військові тренують українську армію і постачають їй снайперські гвинтівки, гранатомети, прилади нічного бачення та переносні протитанкові ракетні комплекси Javelin, а натівські країни щорічно проводять навчання спільно з українськими військовослужбовцями.

Дивитись ще: