«Ми сподіваємося, що окрім Польщі, до складу платформи увійдуть і наші інші близькі міжнародні партнери у питаннях безпеки і відновлення територіальної цілісності. Ми очікуємо на підтримку діяльності платформи і з боку ЄС і НАТО. У перспективі, платформа по Криму, як міжнародний консультативно-координаційний формат, очевидно мала б бути відкрита для всіх держав, які вже засвідчили конкретний внесок у процес деокупації Криму, зокрема, що стосується запровадження ними кримських пакетів санкцій».
Говорити про конкретну систему координації діяльності міжнародної платформи по Криму передчасно, оскільки ці питання мають бути погоджені з її учасниками, відзначається у відповіді пресслужби МЗС на запит агентства.
Стати не просто учасником комунікаційного формату з деокупації Криму, а одним з його лідерів мають шанс ті країни, які переймаються безпекою у Чорноморському регіоні, займають партнерську позицію по відношенню до України та грають активну роль у міжнародній політиці.
І Польща, яка зацікавлена грати провідну роль в Центральній та Східній Європі має не лише бажання, але й важелі для тиску на Росію в питанні відновлення українського суверенітету.
«Польща могла б стати одним з лідерів як процесу створення, так і майбутньої діяльності платформи по Криму, враховуючи її багаторічну послідовну підтримку України у всіх питаннях, які стосуються відновлення нашої територіальної цілісності, а також зацікавленість та ініціативність на міжнародній арені стосовно проблематики у сфері регіональної безпеки».
До речі, за інформацією МЗС, голова польського зовнішньополітичного відомства Яцек Чапутович «позитивно відзначив цю ініціативу України та запевнив, що польська сторона розгляне запрошення».

Водночас, в українському дипломатичному відомстві проявили максимум дипломатичності й не назвали країни, які вже підтвердили свою участь в створенні і роботі міжнародного майданчика по Криму.
«Конкретні консультації з міжнародними партнерами з цих питань розпочнуться після завершення внутрішньодержавного обговорення всіх аспектів пропозиції України про діяльність зазначеної платформи. На цьому етапі ми просуваємо ініціативу створення такої платформи під час двосторонніх зустрічей з її потенційними учасниками».
Думки експертів про Кримську деокупаційну платформу та про те, які країни доцільно туди запросити читайте в матеріалі «Польща в контурі кримської деокупаційної платформи».