У сприйнятті місцевих виборів самими переселенцями є цікавий нюанс. В прагненні реалізувати виборне право голосувати на місцевих виборах, переселенці наполегливі й безапеляційні: «обов’язково підемо голосувати», а от щодо наміру самим обиратися до місцевих рад, такої наполегливості й масовості не спостерігається.
Голова Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник у спілкуванні з «Кримськими новинами» називає «прогресивною зміною» дозвіл голосувати переселенцям на місцевих виборах.

«Для кримчан, коли їх викреслювали на місцевому рівні, хоча вони по факту там проживають, але не можуть проголосувати, це дивно. Для мене це було дивно, коли я переїхала, сплачувала податки у Києві, але, приміром, обирати київську владу я не могла. Податки я сплачую, а голосувати я не можу - це не тільки нонсенс, це порушення моїх прав. Нарешті ця несправедливість і порушення наших конституційних прав виправлені й зараз є можливість голосувати незалежно від тих формальностей, які пов’язані з пропискою, це однозначно прогресивні зміни».
Щодо критеріїв, якими переселенці керуватимуться при голосуванні, то вони практично нічим не відрізняються від критеріїв «материкових» виборців. Скажімо, питання партійної приналежності братиметься до уваги, але чи не найбільш важливим критерієм буде «місцевість» кандидата, його упізнаваність і репутація серед виборців, його поінформованість у місцевих проблемах, бажання і спроможність їх вирішувати в інтересах місцевої громади в цілому.
Колишня жителька Ялти Скрипник була змушена виїхати після окупації Криму і зараз живе у Київській області, але в силу характеру своєї роботи правозахисника знає настрої переселенців і в інших областях.
«Якщо ми говоримо про місцеві вибори, то тут в першу чергу настрої такі, щоб людина, умовно кажучи, була «від землі», щоб вона реально знала проблеми громади і реально мешкала там (де балотується - прим. ред.). Це те, що я чула, коли була у Херсонській області або в Одеській - для людей важливо, щоб їхні інтереси представляла людина, яка реально їх знає. Але окрім якихось політичних міркувань, те що я бачу навіть по своєму регіону, де я живу, то для людей важливо, щоб люди, які балотуються, вони реально тут проживали, а не просто бували наскоками, і щоб ця людина була відомою серед самих мешканців, щоб вона турбувалася про них, і щоб вона дійсно мала якийсь досвід відстоювання або вирішування місцевих проблем».
Однак політична приналежність кандидата також враховується, бо, зокрема, дає уявлення про потенційну ефективність депутата чи мера. Спрацьовує небезпідставний людський стереотип, що представник від владної на даний момент сили буде більш спроможний вирішувати проблемні питання. Окрім того, багато хто буде корелювати свій вибір на місцевому рівні зі своїми минулорічними голосуваннями на президентських і парламентських виборах.
Скажімо, в пріоритеті у кримських, а точніше кримськотатарських переселенців, на місцевих виборах будуть проєвропейські партії, на які покладатимуть сподівання створити «Європу» на місцевому рівні.
У нещодавньому ефірі програми «Окупація без купюр. Webcast на «Кримських новинах» голова Херсонського міського меджлісу, директор з розвитку благодійної організації «Кримськотатарський культурно-спортивний центр «Куреш» Ібрагім Сулейманов акцентував, що громада підтримуватиме кандидатів від проукраїнських і проєвропейських сил.

«Якщо говорити чисто по відчуттям, то це стовідсотково будуть проєвропейські партії, я не знаю жодного кримського татарина, який підтримував би курс зближення з Росією у Херсоні. Я думаю, традиційно проукраїнські партії - та ж «Європейська солідарність», це «Голос» та мабуть.... (замислюється) та мабуть і все (сміється). Щодо нової партії «Слуга народу» я не знаю, не буду казати».
А от на запитання, чи не планує він взяти участь у виборах як учасник, Сулейманов відповів дипломатично: «Я сам веду перемовини, скажімо так», однак більше деталей не розкрив. Він також не чув, щоб хтось з кримськотатарської громади планував балотуватися на Херсонщині.
Ольга Скрипник також не змогла одразу назвати когось з переселенців, хто б вже «засвітив» своє бажання брати участь у місцевих виборах як кандидат. Втім, ймовірно, ближче до старту передвиборчої кампанії такі претенденти почнуть з’являтися.