«Краще сидіти вдома, ніж померти від пневмонії в наших лікарнях». Що українці думають про продовження карантину в країні | QHA media
Огляд

«Краще сидіти вдома, ніж померти від пневмонії в наших лікарнях». Що українці думають про продовження карантину в країні

26 Березня 2020, 18:00
Закрити
Асіф АлієвQHA media

Фото: Богдан Дацюк

25 березня Кабмін прийняв рішення продовжити карантинні заходи на 30 днів і розширити режим надзвичайної ситуації на всю Україну.

Таким чином, більша частина українців продовжать сидіти вдома ще до 24 квітня. При цьому, як заявив прем’єр Денис Шмигаль, влада допускає, що обмежувальні заходи в разі необхідності можуть бути продовжені.

Рішення уряду покликане зупинити поширення пандемії коронавірусу, однак у громадян країни 30-денний карантин викликає справедливі побоювання: можливі звільнення з роботи, фінансові труднощі тощо.

QHA media спробувало з’ясувати настрої українців після рішення Кабміну про перехід всієї країни в режим надзвичайної ситуації.


Сидіти вдома та сходити з розуму


Волонтер Юрій Касьянов вважає, що в рішенні влади не передбачено жодних заходів з підтримки бізнесу і населення. Через це він передбачає, що продовжувати карантин через місяць вже буде нікому.

Кабмин продлил чрезвычайную борьбу с вирусом, экономикой и гражданами ещё на месяц. Фактически предписано по-прежнему…

Опубліковано Юрієм Касьяновим Середа, 25 березня 2020 р.

Його підписник Євген Педаш пише, що закупив продукти та алкоголь і готовий сидіти вдома ще місяць, щоправда шкодує, що переглянув всі кращі серіали.

Користувач Георгій Добровольський, коментуючи новину про продовження карантину, не вважає, що це допоможе впоратися з поширенням вірусу, а лише приведе до голодних бунтів.

З ним згоден Сергій Пшгогалевській, який написав, що коштів до виживання йому вистачить до 3 квітня.

Українка Олена Попель вважає, що заощаджень у можновладців вистачить на кілька років, а у звичайних українців їх просто немає.

Користувач Тетяна Рибачук і зовсім в розпачі, каже, що через рішення уряду українці з хворобами серця помруть раніше, не дочекавшись завершення карантину.


Головне – не захворіти


Однак чимало і тих користувачів соцмереж, які налаштовані оптимістично. Так, Антон Шупер впевнений, що рішення про продовження карантину правильне, і економіка країни зможе витримати це ще місяць.

Не налаштовувати на песимістичний лад закликала інших користувачів Зоя Касьян.

З нею згодна Магдалина Пічкар, яка нагадує, що важка ситуація в зв’язку з карантином спостерігається в усьому світі.

Користувач Ірина Чуприна хоча і вважає, що місяць карантину – нелегке випробування, все ж впевнена, що краще просидіти вдома, ніж померти в вітчизняних лікарнях.


Поради з виживання


Спільна біда спонукала деяких користувачів соцмереж створювати групи, щоб ділитися своїми порадами, як пережити карантин. В одній з них розповідається, як власними руками робити маски.

В іншому дописі пояснюється про те, як безпечно робити покупки.

А користувач Ольга Кіяшко повідомляє контакти компаній, які здійснюють доставку продуктів та води до дверей будинку.

Дивитись ще: