Камера, мотор! В соцмережах назвали звільнення заручників в Луцьку постановкою влади | QHA media
По поличках

Камера, мотор! В соцмережах назвали звільнення заручників в Луцьку постановкою влади

22 Липня 2020, 18:00
Закрити
Асіф АлієвQHA

Вся Україна 21 липня пережила драму із захопленими заручниками в Луцьку. Терорист Максим Плохий (справжнє ім’я – Максим Кривош) взяв пасажирів автобусу за рейсом Берестечко – Краснилівка в заручники та висунув кілька дивних вимог: щоб перші особи держави публічно в інтернеті визнали, що є справжніми терористами, а президент Володимир Зеленський мав закликати українців подивитися фільм «Земляни» (про вбивство тварин на бойні – прим. ред.). Терорист відпустив заручників після того, як президент записав таке відео. 

Після цього в ЗМІ та в соцмережах були показані суперечливі кадри про звільнення заручників.

Ясність цим кадрам вніс сьогодні, 22 липня, начальник управління СБУ у Волинській області Павло Данюк. За його словами, терорист дійсно сам здався силовикам, вийшовши з автобуса, а штурм порожнього транспорту було викликано професійною необхідністю.

«У нас були підозри, що в автобусі залишився вибуховий пристрій. Згідно з нашими домовленостями, він залишив в автобусі сумку з вибуховим пристроєм, і ми повинні були переконатися, що у нього немає приладу дистанційного керування, адже заручники залишалися в автобусі. Йому давалися вказівки – підняти руки, опустити, повернутися, постояти», — сказав Данюк.

Він сказав, що співробітники СБУ та Національної поліції підійшли до терориста тільки після того, як переконалися, що загрози заручникам немає.

БТР же під’їхав до вже порожньому автобусу, щоб перекрити його від можливих посягань з іншого боку, оскільки співробітники не були впевнені, чи є спільники терориста в зоні проведення операції.

Була професійна необхідність, не думайте, що це – театр, — пояснив представник СБУ.

Тим часом українці в соціальних мережах вже охрестили операцію силовиків постановкою.

Користувач Віктор Кривда обурився тим, як силовики проводили затримання коло автобуса.

Колишній депутат Борислав Береза піддав критиці пояснення, для чого підірвали світло-шумову гранату в Луцьку після того, як терорист здався.

Антон Геращенко объяснил для чего взрывали светошумовую гранату в Луцке после того, как террорист сдался. "Методика…

Опубліковано Borislav Bereza Середа, 22 липня 2020 р.

Однак думки користувачів соцмереж розділилися навколо вчинку президента, який пішов на переговори з терористом і виконав його вимогу – записав відео про фільм «Земляни».

Немає нічого дорожче за людське життя, написала Василина Джура.

А користувач Олександр Мазур задався питанням.

Натомість політолог Тарас Березовець вважає, що ведення переговорів з терористами – це злочин.

Ніде у світі демократичні режими не виконують умов терористів, тому що це неминуче призводить до заохочення нових терактів. І якщо можна виконати вимоги луцького терориста, то чому не можна почути терористів ОРДЛО?

Теперь уже можно написать. Ведение переговоров с террористами это не ошибка. Это преступление. И если, если всё…

Опубліковано Taras Berezovets Вівторок, 21 липня 2020 р.

Своєю чергою інший політолог Юрій Романенко запитує, ким же треба бути, щоб щиро шкодувати, що не було стрілянини і крові.

О кровожадных жабахЯ всегда говорил, что фаны Порошенко хотят в Украине свой маленький путинизм. В их понимании власть…

Опубліковано Yuriy Romanenko Вівторок, 21 липня 2020 р.

Нагадаємо, вранці 21 липня в Луцьку озброєний чоловік взяв у заручники рейсовий автобус з пасажирами. Чоловік вимагав від низки посадовців та політиків записати відео із заявами про те, що вони є «терористами в законі». Також він вимагав спілкування особисто з президентом.

Увечері «луцького терориста» затримали. Терорист спочатку вийшов з автобуса і розвів руки в сторони. Потім до нього підійшов заступник голови Нацполіції Євген Коваль, медик і співробітник спецслужби. На терориста надягли кайданки і відвели в бік, далі вивели людей з автобусу. Через пару хвилин після затримання до автобуса під’їхав БТР під вибухи шумової гранати. У мережі з’явилося відео, на якому видно, що «луцький терорист» здався ще до початку штурму.

Дивитись ще: