CRIMEA is HERE: у Києві відкрилась виставка про українських бранців Кремля

Публікації
Асіф АлієвQHA
13 Березня 2021, 10:56
Асіф АлієвQHA
13 Березня 2021, 10:56

12 березня організація «Об’єднання родичів політв’язнів Кремля» разом із посольством Великої Британії в Україні, Європейськиим фондом за демократію, Посольством Канади в Україні та в партнерстві з Port.agency відкрило виставку «CRIMEA is HERE» . Виставка була присвячена українським політв'язням.

«За сім років російська окупація спустошила Крим та перетворила його на безправний півострів несвобод. Десятки тисяч українців Криму змушені були покинути рідний край, втратили майно та домівки. Понад сто українських громадян опинилися у в’язницях за те, що не побоялися висловити свою позицію з приводу вторгнення Росії та її мотивів, не відмовилися від своїх переконань, не зрадили свою державу, не відреклися від своєї релігії», — зазначили організатори заходу.

Відвідувачам виставки представили можливість написати листа в'язням совісті.

Учасникам заходу нагадали, що бранці Кремля проходять через тортури, перебувають у штрафних ізоляторах, мерзнуть у холодних камерах, і страждають через відсутність адекватної медичної допомоги.

Антон Кориневич - представник президента України в АР Крим
Рефат Чубаров - голова Меджлісу кримськотатарського народу

Гості виставки зазначили, що політичні злочини в Криму ближче, ніж здається. Вони стосуються кожного, адже спрямовані проти базових прав людини й свободи слова. Пам’ятати та говорити про них спільний — це обов’язок українців.

Кожен лист нагадає жертвам злочинного режиму, що вони не забуті, що весь світ стежить за їх долею і бажає їм якнайшвидшого звільнення. Тим, хто не знає, що написати ув’язненим, запропонували просто побажати їм здоров'я, мужності, терпіння і підбадьорити їх словами надії на швидке звільнення.

Учасники виставки, представники дипломатичних корпусів висловили підтримку Україні за її боротьбу за звільнення своїх громадян від російського полону.

На виставці показали роботи  художників, які народилися й жили у кримських містах, та розмовляють уривками фраз і кадрами з фільму своїх спогадів. Зокрема, були представлені роботи Марії Куліковської, Олександри Ковальової, Валерія Ведути, Віталія Фоменка та дуету митців Krolikowski Art.

Фото: Дацюк Богдан