Однак українські фахівці скептично ставляться до таких заяв.
Проектний менеджер Сталого використання водних ресурсів Команди підтримки реформ при Мінекоенерго Володимир Білоконь у коментарі Радіо Хаят зазначив, що Північно-Кримський канал є складною гідротехнічною спорудою. І відсутність в останні п’ять років підтримки належного стану гідротехнічних споруд, насосного обладнання призводить до того, що бетонне русло каналу розтріскується та заростає рослинністю, а гідротехнічні споруди руйнуються або ріжуться на металобрухт.
«Якщо ми зараз оцінюємо готовність ось тієї частини каналу, що в Криму, то вона зараз в дуже незадовільному стані. Якщо б ми, наприклад, казали про можливості відновлення водопостачання, то це як мінімум величезні інвестиції з боку Російської Федерації для того, щоб відновити цю величезну інфраструктуру, яка йде аж до Керчі, величезну інфраструктуру на сотні кілометрів», — сказав Білоконь.

Дотичну правоту оцінок українського експерта підтверджують і повідомлення з Криму.
Так, напочатку літа цього року в Криму невідомі зруйнували фрагмент відвідного каналу, призначеного для водопостачання населених пунктів Сакського і Роздольненського району та є частиною інфраструктури Північно-Кримського каналу.
На ділянці каналу невідомі вивезли плити, якими було викладено стінки, також там зруйновані перекриття. Постраждала ділянку каналу довжиною близько 300 метрів неподалік від селища Новоселівське, розташованого на кордоні Сакського і Роздольненського району.
І подібне повідомлення за останні роки не перше.