Суд у справі МН17 як ганебний онлайн-стовп для Путіна | QHA Кримські новини

Ваш браузер застарілий

Для роботи з сайтом необхідна підтримка Javascript та Cookies

Щоб користуватись усіма можливостями сайту, завантажте та встановіть один із цих браузерів:

МЕНЮ
Follow us
Висловити свою думку
23:11, 21 Вересня, 2021
11 Червня 2020, 18:12

Суд у справі МН17 як ганебний онлайн-стовп для Путіна

Закрити
Олег ПоліщукQHA media

Цього тижня відновилися засідання Окружного суду Гааги у справі про збиття «Боїнга» рейсу MH17 над Донбасом у липні 2014 року. І всього три дні цих судових розглядів в Нідерландах подарували, як мінімум, три гучних інформприводи світового масштабу, кожен з яких раніше претендував би на сенсацію тижня або й навіть цілого місяця.

По-перше, суд долучив до справи меморандум із засекреченими знімками з американських супутників, на яких чітко зафіксовані місце, час та інші обставини запуску ракети по літаку. Тобто тепер є конкретні докази того, що малайзійський авіалайнер збили саме за допомогою зенітно-ракетного комплексу «Бук» і саме з території тієї частини Донецької області, вже непідконтрольної на той момент українському уряду. 

По-друге, суду був представлений звіт детективів поліції Австралії про дослідження тіл членів екіпажу, в яких виявилися уламки модернізованої ракети ЗРК «Бук», котрої не було і немає на озброєнні української армії, натомість «Буки» Збройних сил Російської Федерації укомплектовані як раз такими боєголовками.  

І, нарешті, по-третє, у сторони звинувачення вже є неспростовні факти причетності російських посадовців до організації й координації збройних формувань так званих «ЛНР» і «ДНР». Більше того, слідство має зібрані з різних джерел прямі докази безпосередньої участі Росії у збройному конфлікті на Донбасі принаймні на момент збиття «Боїнга» у липні 2014-го.

Звичайно, досі й так мало хто з розумних людей у світі вірив путінським мантрам «іхтамнєт», однак тепер докладне і суто юридичне заперечення домислам кремлівської пропаганди занесене гаазьким судом, що називається, до протоколу.

Утім, найголовніший ефект судового процесу в Нідерландах, який підкреслюю, лише почався, ще глобальніший.

А саме: суд у справі МН17 є справжнім ганебним стовпом, до якого міцно, в режимі онлайн і на кілька найближчих років прив'язали не лише всю агресивну Росію, а й особисто її безкарного володаря Путіна. Поки переважно інформаційно, хоча, як відомо, суто інформаційна складова завжди була ключовим елементом путінських гібридних воєн.

Тепер же в Окружному суді Гааги ми спостерігаємо таку собі масовану гібридну «отвєтку» всього цивілізованого світу.    

Інші думки автора

Нові думки