Старі жертви та нові страхи | QHA media
04 Вересня 2019, 18:42

Старі жертви та нові страхи

Закрити

Аxмет Озай

Не висвітлювати деякі теми вчасно може бути корисним з точки зору того, що вони мають час на те, щоб визріти. Давайте розглянемо події останнього тижня. За останній тиждень серпня сталося чимало змін, які тою чи іншою мірою нам точно запам’ятаються.

Цього тижня ми переживаємо 80-ті роковини початку Другої світової війни. Період, відомий також як договір між Гітлером і Сталіним, який приніс руйнування багатьом народам світу, досі у нашій пам`яті.

Та хіба лише у пам`яті?


Багато народів не можуть відійти від цієї катастрофи й досі. Для цього не треба далеко ходити. Однією з найбільших жертв жорстокості, що розпочалася у період Світової війни та існувала певний проміжок часу, став саме Крим. Сторони війни — Німеччина і спадкоємиця Радянського Союзу Росія так і не розрахувалися за руйнування, завдані кримським татарам та їхній власності. Після війни усі країни укладали між собою договори, виплачували компенсації, запалювали люльки миру. Проте кримські татари, які втратили свої домівки, села, батьків та братів, не встигши оговтатись від тієї першої жорстокості, зіштовхнулися вже з другою. Минуло 80 років. Що вже казати про мрії на возз’єднання, коли навіть поховання та кладовища залишаються болючим питанням.

Поки Європа ще не встигла загоїти рани минулого, людство з нетерпінням почало готуватися до нових пригод. На жаль, люди «ситих країн» представляють найбільш амбітні людські маси.

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр взяв участь у меморіальних заходах, присвячених жертвам Другої світової війни, які проводилися у польському місті Велюнь, де у роки війни розпочався наступ. Німецький президент охарактеризував німецьку агресію на Польщу як військовий злочин і додав: «Німеччина ні в якому разі не забуде про цей злочин. Пробачте нам». Це був справжній вияв доброчесності. І він поводив себе як державний діяч.

Нові загрози


У той самий день, на відстані декількох сотень кілометрів від Польщі, відбулися історичні вибори, що суперечать такій позиції німецької доброчесності. У східнонімецьких землях Саксонії та Бранденбургу відбулися вибори у ландтаги (земельні парламенти). Ультраправа, расистська партія «Альтернатива для Німеччини» (АдН/AfD), здобувши перемогу на виборах, стала головною опозиційною партією та загорілася новим створенням ситих образів та мрій європейських метрополій з темних сторінок історії. Партія «АнД», що полонить звичайного громадянина за допомогою страху, є продовженням руху ПЕГІДА, що розпочався у столиці Саксонії місті Дрездені. Варто також нагадати, що у ПЕГІДІ присутня і рука Росії.

«Хода гідності»


Україна, отримавши незалежність останньою з європейських країн, відзначила 28-у річницю Незалежності надзвичайною народною ходою. Люди цієї країни, які заплатили велику ціну в результаті експансіоністської політики, святкували національне свято, що є запорукою незалежності.

Меморіальна програма під назвою «Хода гідності» стала потужною відповіддю метрополіям, що стали заручниками фантазій Заходу, та репресіям проти України.

Десятки та сотні тисяч тих, хто втратив своїх синів, чоловіків, братів та побратимів у боротьбі з експансією, зустрілися на просторих вулицях Києва. Старші люди схилили голову перед дітьми, які долучившись до національної боротьби, втратили руки та ноги. Це був один з найбільш емоційних днів мого життя. І я плакав разом з ними.

Я також плакав і за матерів та сестер, що втратили частинку своєї душі, своїх дітей заради фантазій західного імперіалізму. Перед очима промайнули святкування на Багдадському проспекті. І я подумав, що було б добре, якби і в нашій країні відбулася така Хода гідності в пам`ять про наших загиблих воїнів.

Тиждень перемог


Добре, що на допомогу прийшов «Тиждень перемог» — 30 серпня. Пам`ять воїнів, які загинули виборюючи незалежність нашої країни, ми вшанували під час емоційного святкування у Києві. Посольство Турецької Республіки у Києві організувало зразковий прийом за участі різних представників суспільства, дипломатичних місій та військових. Вітаючи Посла Ахмета Ягмура Гюльдере з бездоганною організацією свята і користуючись нагодою, хочеться ще раз привітати усіх нас з Днем Перемоги.

Окрім того, ми також розглянемо початок роботи нового українського парламенту та створення нового Кабінету міністрів. У цьому можете не сумніватися. Усім бажаємо гарного тижня!