П'ять причин рішення Трампа щодо ВООЗ | QHA media
15 Квітня 2020, 13:57

П'ять причин рішення Трампа щодо ВООЗ

Закрити

Олексій Кафтан

експерт-міжнародник

В тому, що президент США Дональд Трамп призупиняє фінансування Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), нема нічого дивного.

Трамп заморозив виплату внесків США до Всесвітньої організації ...

По-перше, він давно з недовірою ставиться до багатосторонніх форматів – будь-яких, від ООН до НАТО.

По-друге, йому конче потрібно перекласти з себе відповідальність за колаптоїдний стан медичної системи США в умовах епідемії. Звинувачувати самого лише Барака Обаму вже не виходить, адже в Трампа було чотири роки щось із тим зробити.

По-третє, коронавірус вибив з рук 45 президента головні козирі – економічне зростання та рекордне зменшення безробіття, причому акурат під виборчу кампанію.

По-четверте, як і завжди в Трампа, тут є дещо особисте: нинішній голова ВООЗ, колишній міністр охорони здоров’я Ефіопії Тедрос Аданом Гебреїсус – справді хороший управлінець у галузі. Аби в цьому переконатись, достатньо поглянути на результати його роботи на батьківщині (смертність від малярії впала на 3/4, дитяча смертність – на 60+%, від туберкульозу – на 64%, поширення ВІЛ знизилось на 90%).

І коли він оголошував пандемію, то, певно, уявляв можливі наслідки ігнорування вірусу. Трамп… Трамп не зважав, бо краще знав, як треба, до того ж дослухатися до хлопця з якоїсь «діри» – не в його правилах.

І, нарешті, п’яте. ВООЗ нікуди не дінеться, хоча реформувати її, безперечно, треба. І якщо Трампів ультиматум цьому посприяє – байдуже, які він мав мотиви.

Матеріали, опубліковані в рубриці «Думки», можуть не співпадати із позицією редакції.

Блог опубліковано зі згоди автора