Мінфін США раніше переслідував в суді медичні компанії за продаж невеликих кількостей медичних препаратів в Іран, що, своєю чергою, зробило стримувальний вплив на інші фірми, які ведуть бізнес з Тегераном.

Сьогодні в Ісламській республіці Іран (ІРІ) гостро не вистачає необхідних для боротьби з коронавірусом респіраторних масок, хірургічних халатів, апаратів штучної вентиляції легенів тощо.
Іранський міністр закордонних справ Джавад Заріф вже навіть звинуватив США в «медичному тероризмі», а Тегеран звернувся до Міжнародного валютного фонду з проханням виділити йому кредит у розмірі 5 мільярдів доларів.
На цьому тлі особливу стурбованість проявляє «друг по нещастю» Ірану — Росія, на яку з 2014 року також накладені санкції через анексію Криму та недотримання на Донбасі Мінських угод. Днями МЗС РФ закликало США зняти санкції з Ірану та звинуватило Вашингтон у тому, що він цілеспрямовано заважає Тегерану боротися з коронавірусом.
Але насправді виглядає це так, що у Кремлі на своїй шкурі знають, якими згубними є західні санкції, та реально усвідомлюють, що іранська трагедія з коронавірусом може цілком повторитися і з Росією.