Суддів Стерненка у «справі про один патрон» звільнили

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
10 Червня 2021, 15:42
Тетяна Нікішина
10 Червня 2021, 15:42

Вища рада правосуддя (ВРП) звільнила двох суддів з колегії, що ухвалювала рішення щодо Сергія Стерненка і Руслана Демчука у «справі про один патрон». Перед тим вони написали заяву про відставку.

Про це стало відомо з повідомлення пресцентру ВРП.

10 червня 2021 року Вища рада правосуддя розглянула матеріали щодо звільнення суддів з посад за загальними обставинами, а саме у зв’язку з поданням заяв про відставку, — йдеться в повідомленні.

ВРП ухвалила звільнити у зв’язку з поданням заяв про відставку п'ять суддів, у тому числі суддів Одеського апеляційного суду Альбіну Кабегроб і Вадима Прібилова.

Перед цим ці судді подали до ВРП заяви з проханням про відставку.

Зазначається, що заяви на звільнення судді написали самі, причини такого рішення наразі невідомі, проте воно може бути пов'язане із шаленим тиском. Таке припущення висунув сам Стерненко.

Мабуть, від них вимагали мене ув'язнити, але судді не захотіли йти на таке свавілля. Тому, вчинивши свавілля менше (рік умовно за один патрон), вирішили піти, — написав Стерненко.

Нагадаємо, Апеляційний суд Одеської області призначив активісту Сергію Стерненку умовний термін у справі про незаконне поводження зі зброєю.

Як повідомляли «Кримські новини», Апеляційний суд Одеси 31 травня визнав Сергія Стерненка винним за двома статтями. Мова йде про викрадення людини та незаконне поводження зі зброєю. Суд призначив активісту випробувальний строк на один рік і поклав на нього спеціальні обов'язки. Активіст коротко прокоментував вирок суду, зауваживши, що фактично це вирок через один патрон.