«Звільнення в’язнів» — колишні бранці Кремля створили платформу

Новини України та світу
Ірина Требунських
22 Лютого 2021, 13:00
засновники платформи «Звільнення в’язнів». Фото з Facebook
Ірина Требунських
22 Лютого 2021, 13:00

Політики і активісти, колишні бранці Кремля оголосили про створення нової платформи — «Звільнення в’язнів». Про це повідомив батько одного із звільнених політв’язнів Ігор Гриб, який є координатором платформи.

Основною метою створення платформи є визволення політв’язнів, яких за ґратами й досі тримає держава окупант Росія.

Серед засновників платформи — герой України Володимир Жемчугов, кінорежисер Олег Сенцов, заступники голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров і Ахтем Чийгоз, кримський журналіст Микола Семена, а також Ісмаїл Рамазанов, Роман Сущенко, Володимир Балух, Ігор Козловський, Євген Панов, Олександр Шумков, Ігор Мовенко, Павло Гриб, Олександр Кольченко, Станіслав Асєєв, Микола Карпюк, Едем Бекіров.

Тільки разом ми зможемо витягнути з-за ґрат усіх українських полонених, заручників та політв’язнів, — прокоментував Сенцов.

Зазначається, що презентація платформи «Звільнення в’язнів», озвучення мети і завдання, шляхи звільнення бранців відбудеться наступного четверга, 4 березня, у Києві.

Анонсується, що у заході візьмуть участь також представники Православної церкви України, Української греко-католицької церкви і мусульман.

Нагадаємо, 16 лютого депутати Верховної Ради ухвалили постанову щодо звернення до міжнародних інституцій, у якій йдеться про засудження порушень прав і свобод людини на тимчасово окупованих територіях та щодо визволення політичних в’язнів — громадян України.

Як повідомляли «Кримські новини», організатори кампанії «Три кроки для бранців Кремля» закликають українців долучитися до акції підтримки сімей ув'язнених в Росії та посилення тиску на Москву заради їхнього звільнення.