Зустріч президента з представниками кримськотатарського народу: Курбан-Байрам та Ураза-Байрам стануть державними святами, Джеппар призначена першим заступником глави МЗС, у Херсонській області побудують 500 квартир для переселенців з Криму | QHA media

Зустріч президента з представниками кримськотатарського народу: Курбан-Байрам та Ураза-Байрам стануть державними святами, Джеппар призначена першим заступником глави МЗС, у Херсонській області побудують 500 квартир для переселенців з Криму

18 Травня 2020, 17:30
Закрити

Сьогодні, 18 травня, президент Володимир Зеленський провів зустріч з представниками кримськотатарського народу.

Про це повідомила пресслужба Офісу президента.

Зеленський висловив співчуття у зв’язку з Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Ми всі розуміємо, що депортація – одна зі страшних трагедій кримськотатарського народу, народу України та нашої землі. Сотні тисяч сімей кримських татар були примусово вигнані зі своєї рідної землі. Вічна пам’ять загиблим, — сказав він.

Також Зеленський повідомив, що найближчими днями планує підписати указ, згідно з яким Курбан-Байрам та Ураза-Байрам отримають статус державних релігійних свят.

Я хотів би, щоб кожен відчував себе повноцінним громадянином, не забуваючи про історію та про традиції свого народу. Ми хочемо підтримувати вас не тільки на словах, а в діях, на законодавчому рівні, — наголосив він.

Президент зазначив, що представники кримськотатарського народу мають бути представлені на вищому дипломатичному рівні.

Він погодив кандидатуру Еміне Джеппар на посаду першого заступника міністра закордонних справ.

Зазначається, що за підсумками домовленостей з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом у Херсонській області зведуть будинки на 500 квартир для переселенців з Криму.

Окрім того, у Києві планується побудувати нову велику мечеть. Президент наголосив, що він чекає від кримських татар проєкт цієї мечеті та готовий підтримати його. 

Також відзначається, що на кордоні Херсонської області та анексованого Криму побудують великий хаб.

Щоб ті люди, які тимчасово живуть на тимчасово окупованій території Криму, бачили, як ми ставимося до кримчан, до кримських татар. Щоб вони приїжджали і бачили справді інший вигляд, «вітрину» нашої країни, — сказав президент.

Також, з метою вирішення проблемних питань кримськотатарського народу, Зеленський ініціював створення робочої групи в Офісі президента, у складі якої будуть кримські татари.

Щоб ця робоча група давала нам пропозиції, ми обмінювалися цими пропозиціями та дуже швидко рухалися, — сказав Зеленський.

Президент наголосив, що робоча група має розглядати не лише правові, а й економічні питання, які турбують кримських татар.

Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв висловив подяку президенту за вшанування пам’яті жертв депортації.

Ми дуже вдячні за те, що сьогодні 76-та річниця вшановується на такому рівні, інсталяції з кримськотатарським прапором на будівлі Кабміну і сьогодні, знаю, будуть на будівлі Офісу президента. Вдячні за ваші заяви, опубліковані сьогодні, за розпорядження МЗС. Ми дуже сподіваємося, що тема Криму, тема повернення до України та відновлення територіальної цілісності України ніколи не зникатиме з порядку денного керівництва нашої держави, — сказав Джемілєв.

Також лідер кримськотатарського народу підтримав рішення президента про створення робочої групи, яка опікуватиметься проблемами кримських татар.

18 травня – День пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу. Саме цього дня у 1944 році о четвертій годині ранку за наказом Йосипа Сталіна почалася депортація кримських татар з Криму.

Злочинні дії радянської влади призвели до масових людських жертв і завдали непоправної шкоди кримськотатарському народу, розвитку його культури, трагічним чином вплинувши на його історичний шлях. Тільки дорогою на заслання та в перший рік після депортації загинуло більше 30 тисяч людей.

Дивитись ще: