«Зустріч планувалася, щоб ближче познайомитися, пройтися по питаннях щодо Криму і захисту кримських татар». Зеленський зустрівся з представниками кримськотатарського народу | QHA media

«Зустріч планувалася, щоб ближче познайомитися, пройтися по питаннях щодо Криму і захисту кримських татар». Зеленський зустрівся з представниками кримськотатарського народу

09 Серпня 2019, 17:33
Закрити

Сьогодні, 9 серпня, в Міжнародний день корінних народів світу, президент Володимир Зеленський зустрівся з представниками кримськотатарського народу.

Про це повідомляється на офіційному сайті глави держави.

Зазначено, що зустріч відбулася за спільною ініціативою сторін. Її мета – поглиблення співпраці Офісу президента, представництва глави держави в Криму, Меджлісу кримськотатарського народу і координації зусиль для деокупації півострова і його реінтеграції.

На зустрічі були присутні постійний представник президента в АРК Антон Коріневич, лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, делегат Курултаю Рустем Умеров.

Наша зустріч планувалася, щоб ближче познайомитися, пройтися по всіх принципових питаннях щодо Криму, захисту кримських татар. Які кроки ми повинні разом робити, що вже здійснюється з вашого боку, – підкреслив Зеленський.

На зустрічі підняли питання захисту прав людини, зокрема політв’язнів, на території тимчасово окупованих Криму і Севастополя, також йшлося про законодавчі ініціативи та гуманітарні питання.

З метою фіксації всіх порушень прав людини в Криму Мустафа Джемілєв і Рефат Чубаров запропонували підняти на міжнародній арені питання про запровадження постійної моніторингової місії на тимчасово окупованій півострові. Вони відзначили, що відповідне право вже мають Моніторингова місія ООН з прав людини та Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ, яка працює на тимчасово окупованій частині Донецької та Луганської областей.

Постійний представник Президента в АРК Антон Коріневич зазначив, що окупаційна влада РФ не допускає міжнародні моніторингові місії з прав людини на тимчасово окупований півострів, оскільки розуміють, що зібрані факти можуть бути використані в міжнародних судових інстанціях, в тому числі в Міжнародному кримінальному суді.

Вона має мандат по всій Україні, але її не допускають до Криму. Нам треба всюди, на всіх майданчиках, де ми можемо, наполягати на тому, що Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ має право в’їжджати в Крим, – сказав Чубаров.

20 березня 2014 року український парламент ухвалив постанову «Про заяву Верховної Ради України щодо гарантії прав кримськотатарського народу в складі Української держави». Згідно з документом, Україна гарантує збереження і розвиток етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності кримськотатарського народу як корінного і всіх національних меншин України.

QHA media повідомляло, що президент Володимир Зеленський взяв участь у церемонії відкриття Єдиного центру кримськотатарської діаспори в Анкарі, де заявив, що Україна не втомиться привертати увагу міжнародної громадськості до репресій в Криму та уважно вивчати проблеми кримських татар та переселенців. Зеленського супроводжували Джемилєв, Чубаров та Умеров.

Дивитись ще: