«Зробіть пліт з підручних матеріалів» — в Криму через повінь загинула людина

Новини України та світу
Ірина Требунських
19 Червня 2021, 12:17
Фото: Reuters
Ірина Требунських
19 Червня 2021, 12:17

В тимчасово окупованому Росією Криму через сильні зливи сталися сильні повені в Ялті і Керчі. Про пише окупаційне «міністерство з надзвичайних ситуацій».

Станом на ранок 19 червня, за добу в Ялті випало 133 мм дощу, а в Керчі вода відійшла від 204 домоволодінь, водночас 13 будинків досі підтоплені.

В пунктах тимчасового розміщення в Ялті перебуває наразі 36 людей, в Керчі — 148 людей, серед яких 32 дитини. В Ялті окупанти звітують про 608 евакуйованих людей, в Керчі — про 1332 евакуйованих.

У Керчі електропостачання відновлено, в Ялті залишаються без електрики 6000 людей.

Травми, пов'язані з надзвичайною ситуацією: всього 18, госпіталізовано 2. Загиблий: 1. Пропав безвісти: 1 (жінка 1961 р.н.), — пише «МНС» Криму.

Водночас окупаційне «міністерство» сьогодні, 19 червня, опублікувало  поради під заголовком «дії населення під час повені або паводків». Серед пропозицій «розвести вогонь, щоб вас помітили» окупаційні «рятувальники» радять зробити пліт з підручних матеріалів і керувати ним за допомогою жердини.

«Опинившись у воді — тримайтеся за плаваючі предмети, зберігайте самовладання!», — закликають окупанти.

Нагадаємо, внаслідок сильних дощів у тимчасово окупованому Росією Криму 17 червня затопило Керч і прилегле село.

Через підтоплення на сході Криму, що відбулися через сильні опади, окупаційна «влада» визнала ситуацію, що склалася, як «надзвичайну природного характеру міжмуніципального рівня реагування». Окупанти закликали мешканців Керчі не пити водопровідну воду.

Як повідомляли «Кримські новини», у ніч на 18 червня у результаті рясних опадів затопило окуповану Велику Ялту — в місті затоплені пішохідні переходи.