«Золотий глобус-2021»: оголошено переможців кінопремії

Новини України та світу
Хельга Полтавка
01 Березня 2021, 12:58
Хельга Полтавка
01 Березня 2021, 12:58

У США оголосили переможців 78-ї кінопремії «Золотий глобус». Про це йдеться на сайті премії.

Найбільше нагород отримав серіал «Корона» — у номінації «Найкраща телевізійна драма» та ще у трьох категоріях. Комедійний серіал «Крик Шітс» та мінісеріал «Ферзевий гамбіт» отримали по дві нагороди.

Фільми «Земля кочівників» і «Борат-2» перемогли у найвищих номінаціях: «Найкращий драматичний фільм» та «Найкращий комедійний фільм» відповідно.

Найкращим фільмом іноземною мовою стала стрічка «Мінарі» американського режисера корейського походження. У цій категорії також був данський фільм «Ще по одній».

Найкращою акторкою у драматичному фільмі стала Андра Дей за роль у фільмі «Сполучені Штати проти Біллі Голідей».

Найкращим актором у драматичному фільмі посмертно став Чедвік Боузман за роль у «Чорне дно Ма Рейні». Це була остання робота Боузмана.

Найкращим анімаційним фільмом став мультфільм «Душа».

Окрім того, найкращою акторкою мінісеріалу стала Аня-Тейлор Джой за роль Бет Гармон у «Ферзевому гамбіті». Нагороду за найкращу чоловічу роль у мінісеріалі отримав Марк Руффало («Я знаю, що це правда»).

Цьогоріч через коронавірус номінанти дізналися про свої нагороди за допомогою відеозв'язку, а власне церемонія проводилася у Лос-Анджелесі та Нью-Йорку.

Довідка: «Золотий глобус» – американська кінопремія, яку присуджує Голлівудська асоціація іноземної преси з 1944 року за кіно-, і телефільми. Традиційно низка лауреатів «Золотого глобусу» стають в лютому володарями «Оскара».

Нагадаємо, минулого року «Золотий глобус» у категорії коротких серіалів отримав п'ятисерійний фільм «Чорнобиль» про трагедію на Чорнобильській АЕС. А премію у номінації «Найкращий актор другого плану у серіалі, мінісеріалі або телефільмі» отримав шведський актор Стеллан Скарсгард за роль радянського партійного діяча Бориса Щербини, котрий очолював урядову комісію з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.