Зміни в адаптивному карантині — уряд посилює обмежувальні заходи через спалахи COVID-19 | QHA media

Зміни в адаптивному карантині — уряд посилює обмежувальні заходи через спалахи COVID-19

22 Червня 2020, 14:10
Закрити

Кабінет міністрів опублікував постанову про нові правила карантину, які почали діяти з 22 червня.

Так, карантин в Україні продовжує діяти адаптивно, тобто в кожній області обмеження вводитимуть з огляду на показники на території.

Спочатку урядовці заборонили по всій країні роботу кафе та ресторанів, баз відпочинку, готелів, і постановою №500 ці заборони були зняті. Натомість в країні до 31 липня діють такі обмеження:

  • не можна перебувати без захисних масок або респіраторів, що прикривають рот та ніс, в громадському транспорті, громадських будинках і спорудах;
  • заборонено перебувати на вулиці без документів, що посвідчують особу;
  • не можна залишати місця самоізоляції, обсервації;
  • не працюватимуть дитячі заклади оздоровлення та відпочинку;
  • при пасажирському перевезенні в салоні транспорту кількість пасажирів не має перевищувати кількості місць для сидіння;
  • заборонено відвідувати освітні заклади в групах більше 10 осіб (окрім зовнішнього незалежного оцінювання, вступних іспитів, підготовки моряків тощо);
  • закриті для відвідувачів установи й заклади соціального захисту;
  • відвідувати пункти тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, пункти розміщення біженців можна відвідувати лише правозахисникам.

Також заборонили газопостачальним компаніям припиняти обслуговування виробників теплової та електричної енергії. На час карантину не мають право припиняти електропостачання підприємствам централізованого водопостачання та водовідведення, вугледобувним підприємствам.

У регіонах, де більше половини місць в лікарнях для пацієнтів з COVID-19 зайняті, не можна проводити планові госпіталізації, окрім випадків з ризиком для життя (пологи, онкологічні хвороби тощо).

Рішення про посилення обмежень на окремій території ухвалює регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій за поданням головного державного санітарного лікаря регіону. Для цього кожні три дні аналізують епідемічну ситуацію в регіоні.

Зазначається, що регіоном із значним поширенням COVID-19 вважається регіон, в якому є відповідність хоча б по одній з чотирьох ознак. Йдеться про завантаженість ліжок понад 50% у медзакладах для пацієнтів з COVID-19, замалу кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу (менше 24 на 100 тисяч населення протягом семи днів), коли коефіцієнт підтверджених випадків захворювання інфікування перевищує 11% або ж динаміка випадків інфікування COVID-19 зростає більш ніж на 10%.

У міністерстві охорони здоров’я повідомили, що станом на 21 червня є перевищення допустимих норм у Києві, Вінницькій, Волинській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Львівській, Рівненській, Тернопільській та Чернівецькій областях.

В Україні за минулу добу захворювання на новий коронавірус підтвердили ще у 681 людини, 133 пацієнта одужали, 10 осіб померли. Наразі загальна кількість хворих у країні — 37 241 особа. 

Враховуючи зростання кількості захворювань на коронавірусну інфекцію, Кабмін продовжив дію адаптивного карантину до 31 липня.

QHA media повідомляло, що в Україні суди ухвалили рішення щодо штрафів через порушення карантину загалом на 4,5 мільйона гривень.

Дивитись ще: