«Зі звинуваченням не згоден. Воно політично вмотивоване» — в російському суді український активіст Приходько відкинув усі обвинувачення | QHA media
Репресії

«Зі звинуваченням не згоден. Воно політично вмотивоване» — в російському суді український активіст Приходько відкинув усі обвинувачення

28 Травня 2020, 19:13
Олег Приходько
Закрити

Сьогодні, 28 травня, в Південному окружному військовому суді в російському Ростові-на-Дону відбулося перше засідання по суті у справі українського активіста Олега Приходька. Про це повідомив адвокат Сергій Легостов, передає «Кримська солідарність».

Приходько спростував усі закиди обвинувачення в нібито підготовці й плануванні теракту в генеральному консульстві Росії у Львові й вкотре нагадав про незаконне переслідування українців в Криму і кримських татар з боку російських окупантів.

Адвокат також зазначив, що все засідання суду зводилося до зачитування прокурором обвинувачень та відповідей власне Приходька.

Приходько пояснив письмово, що не згоден зі звинуваченням і вважає його політично мотивованим, — зазначив правозахисник.

Легостов додав, що на запитання суду щодо тортур український активіст відповів, що за час попереднього слідства до нього незаконні слідчі методи (тортури, незаконні допити — прим. ред.) не застосовувалися.

У сьогоднішньому засіданні Легостов брав участь за допомогою відозв’язку. Він зазначив, що під час наступного засідання у Ростові-на-Дону адвокати будуть присутні фізично. Адже до того часу, як очікує представник сторони захисту, будуть зняті обмеження, пов’язані з епідемією коронавірусу.

На засіданні у залі суду була присутня донька Олега Приходька — Наталя.

Наступне судове засідання призначено на 9 червня, на яке планують викликати і допитати свідків.

⚡️ «ОЛЕГ ПРИХОДЬКО СЧИТАЕТ СВОЕ ДЕЛО ПОЛИТИЧЕСКИ МОТИВИРОВАННЫМ», – ЛегостовСегодня, 28 мая 2020 года, в 10:00 в Южном…

Опубліковано Крымская солидарность Четвер, 28 травня 2020 р.

Нагадаємо, що проти українського активіста Олега Приходька 17 січня окупанти порушили нову кримінальну справу про незаконне придбання та зберігання вибухівки (частина 1 статті 222.1 Кримінального кодексу РФ). Наразі він звинувачується за трьома статтями: незаконне виготовлення вибухових речовин, спроба здійснення терористичного акту і незаконне придбання та зберігання вибухівки.

Як повідомляло QHA media, 7 травня в Кримському гарнізонному військовому «суді» продовжили на шість місяців арешт Приходька. Також адміністрація слідчого ізолятора в російському Ростові-на-Дону забрала ліки українського активіста з Криму, які йому передали рідні. 

Дивитись ще: