Зі скандалом і «тітушками» — нардеп Ківа захистив дисертацію

Новини України та світу
Ірина Требунських
26 Квітня 2021, 18:45
Скріншот
Ірина Требунських
26 Квітня 2021, 18:45

Сьогодні, 26 квітня, в Інституті підготовки кадрів держслужби зайнятості народний депутат від ОПЗЖ Ілля Ківа захищав дисертацію на тему «Механізми впливу громадянського суспільства на державне регулювання правоохоронної діяльності (на прикладі країн ЄС та України)». Журналісти кількох видань проінформували, що на захист їх не пустили невідомі чоловіки у цивільному, хоч це є публічним заходом.

На захист пропустили представників лише лояльних до політичної фракції каналів — «Перший незалежний», «1+1», а також підсанкційні канали «112» і «NewsOne».

Невідомі у чорному одязі називали себе «приватною охороною», але здебільшого відмовчувалися та ігнорували запитання журналістів.

Пізніше Сам Ківа сказав, що нібито не знає, що це за люди перешкоджали професійній діяльності журналістів і назвав їх «чи то студентами, чи то аспірантами».

Журналіст видання BIHUS.info Данило Мокрик написав на своїй сторінці у Facebook, що до зали, де захищали дисертацію, журналістів впустили лише за три години.

UPD: Після 3 (трьох!) годин боротьби нас пропустили в зал, де транслюється захист.***На захист дисертації Киви не...

Posted by Danylo Mokryk on Monday, April 26, 2021

Після у мережі з’явилося відео, як під час захисту Ківа відповідає на запитання, яке напряму стосується його дисертації. Його запитали, який сенс він вкладає у поняття «демократичний євроінтегрований державний управлінський апарат», яке зазначене у науковій роботі.

Дякую за запитання. Зрозумів його повністю. Хочу сказати, що відповідь ми дамо в наступній науковій роботі, — відповів нардеп.

Пізніше Ківа вийшов до вбиральні, куди його супроводжували ті самі невідомі чоловіки, з якими нардеп начебто не знайомий. На іронічне запитання одного з журналістів щодо стану сучасної української науки, представник ОПЗЖ Ківа відповів прямою погрозою.

«Чуєш, пішли зі мною в туалет, я тобі там розповім і заразом закінчу те, що я не почав — га, дружочок?», — сказав Ківа.

Пізніше виявилося, що усі 13 членів комісії одноголосно підтримали захист дисертації.

Власне наукову ступінь кандидата наук має присудити спеціалізована вчена рада за результатами прилюдного захисту дисертації. Таке рішення затверджує Міносвіти, яке наразі очолює скандально відомий Сергій Шкарлет.

Раніше нардепа від «Опозиційної платформи – За життя» Іллю Ківу спіймали у Верховній Раді за листуванням з лідером Ліберально-демократичної партії Росії, депутатом Державної думи Володимиром Жириновським.

Як повідомляли «Кримські новини», у 2013 році Жовтневий райсуд Полтави, який визнав Іллю Ківу винним в отриманні хабара, врахував його діагноз «наслідки черепно-мозкової травми з психопатизацією особистості».

Нагадаємо, Сергія Шкарлета звинуватили у плагіаті. У докторській Шкарлета суцільні збіги з роботами інших вчених становлять 87,4%.