Житло для переселенців з окупованого Криму: на громадських слуханнях погодили будівництво багатоповерхівки у Генічеську

Новини
Ірина Требунських
01 Липня 2020, 17:24
Ірина Требунських
01 Липня 2020, 17:24

У Генічеську відбулися громадські слухання щодо будівництва квартир для кримських татар, які були вимушені виїхати з Криму через російську анексію. Як повідомляє місцеве видання «Новий візит», більшість присутніх підтримали ідею будівництва.

Участь у слуханнях взяли близько 70 мешканців Генічеського району, а також представники благодійного фонду, який реалізовуватиме проєкт будівництва квартир для переселенців. Йдеться про 160 квартир для кримських татар.

Зазначається, що під час слухань один чоловік постійно провокував конфлікт та перебивав виступаючих, тож присутні викликали поліцію, яка й вивела провокатора із зали.

У свою чергу турецькі інвестори запропонували виділити 10 збудованих квартир для вирішення соціальних потреб міста.

Нагадаємо, під час візиту Реджепа Тайїпа Ердогана до Києва 3 лютого 2020 року президент Туреччини заявив, що його країна зведе у Херсонській області житло для 500 сімей кримських татар, які змушені були залишити Крим. Він пообіцяв, що турецькі спеціалісти швидко виконають будівництво.

11 лютого херсонський губернатор Юрій Гусєв повідомив, що обласна влада готова співпрацювати з турецькою стороною щодо будівництва 500 одиниць житла для кримських татар на Херсонщині.

12 лютого був підписаний меморандум про співпрацю між міністерством у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб і Херсонською ОДА. Ним передбачається серед іншого і створення дистанційного центру освіти для дітей з тимчасово окупованих територій та будівництво житла для внутрішньо переміщених осіб.

Вже 27 лютого турецька делегація разом з представниками Херсонської обласної влади та міста Генічеськ оглянули земельну ділянку, на якій є можливість збудувати житло для переселенців.