Журналістка Халілова подасть скаргу до ЄСПЛ через порушення проти неї в Криму кримінальної справи | QHA media
05 Серпня 2019, 18:40

Журналістка Халілова подасть скаргу до ЄСПЛ через порушення проти неї в Криму кримінальної справи

Закрити

Журналістка кримськотатарського телеканалу ATR Гульсум Халілова, щодо котрої порушили кримінальну справу в анексованому Криму, звернеться до Європейського суду з прав людини.

Про це Халілова повідомила Крим.Реаліям.

Оскаржувати порушену проти неї кримінальну справу за нібито участь в забороненому на території Росії формуванні журналістка буде разом з адвокатом Емілем Курбедіновим.

Халілова підкреслила, що вважає цю кримінальну справу політично вмотивованою.

Вона нагадує, що не вступала в жодні збройні формування (зокрема, мова йде про нібито її участь в батальйоні імені Номана Челебіджіхана – ред.), а будучи репортеркою, вісвітлюючи громадянську блокаду Криму з 20 вересня 2015 року до 1 січня 2016 року.

Треба ж оголосити, що кримські татари беруть участь в якихось бандформуваннях, треба ж сфальсифікувати більше кримінальних справ щодо корінного народу Криму, який проявляє свою громадянську проукраїнську позицію, – сказала журналістка.

Раніше стало відомо, що «Київській районний суд» Сімферополя заочно арештував Гульсум Халілову на два місяці. QHA media журналістка сказала, що виїхала з Криму в 2015 році і з того часу туди не поверталася. Вона почувається у небезпеці через свою професійну діяльність.

Своєю чергою прокуратура Автономної Республіки Крим відкрила кримінальне провадження за притягнення завідомо невинуватої особи до кримінальної відповідальності (частина 2 статті 372 Кримінального кодексу України). Халілова визнана потерпілою.

Дивитись ще: