Зеленський заявив, що залишить пост президента, якщо не закінчить війну, а також розповів, чи бажає перемоги Байдена у США та чому взяв у команду силовика часів розгону Євромайдану | QHA media
ВІДЕО

Зеленський заявив, що залишить пост президента, якщо не закінчить війну, а також розповів, чи бажає перемоги Байдена у США та чому взяв у команду силовика часів розгону Євромайдану

12 Жовтня 2020, 13:07
Закрити

Президент Володимир Зеленський заявив, що готовий піти з посади, якщо йому не вдасться закінчити війну на Донбасі та повернути втрачені території, в тому числі й окупований Крим.

Про це Зеленський розповів у інтерв’ю BBC.

Його запитали, у разі невдачі повернути Україні всі втрачені території – Донбас і Крим – чи скаже він своєму народу: «Знаєте, я зазнав невдачі, я більше не можу представляти вас».

Це не є проблема для мене. Я одразу говорив, що не чіпляюся ні за рейтинги, ні за владу. Якщо я не зможу закінчити війну, значить потрібно, щоб прийшла інша людина, яка спроможна закінчити цю трагічну історію між нашими країнами, – відповів Зеленський.

Він додав, що вірить у можливість укласти мирну угоду з Володимиром Путіним, яка поверне Україні усі території, включно з Кримом.

«Я вірю в це. В іншому випадку я б не йшов в президенти України. Це дуже складно, і тут нам потрібна допомога всього світу, це є правда. Але я не втрачаю цю віру», – зазначив український президент.

Також Зеленський відповів на запитання, чи хоче він перемоги демократа Джо Байдена на президентських виборах США.

«Як цікаво ви ставите питання! Я вам скажу відверто, ми зустрічались і з представниками Сенату, і з представниками Конгресу, у нас є двопалатна підтримка України. Тому я не граюсь у ті чи інші такі, знаєте, дрібні речі, які можуть вплинути і на вибори у США, і потім на те, що відбувається в моїй країні. На відмову військової підтримки чи підтримки стратегічного партнера, чи підтримки у плані санкційної політики. Тому я в це не граюсь і ніколи не буду гратися – вони окрема країна», – відповів Зеленський.

Також Зеленський наголосив, що знає, що чинний президент США Дональд Трамп особисто підтримує Україну. А також, що Байден та інші американські політики неодноразово говорили, що Америка допомагатиме Україні.

Зеленського також запитали, якщо Трамп залишить Білий дім у листопаді, чи розповість він усю правду про те, що сталося, коли президент США намагався змусити його розслідувати справу сина Джо Байдена — Гантера Байдена.

«Я завжди казав, що впливати на президента незалежної України, ким би не була ця людина – я чи хтось інший – неможливо, навіть такій великій державі. Тому, мені здається, в цьому і є головна правда», – сказав Зеленський.

Зеленського запитали, навіщо він призначив заступником керівника президентського Офісу Олега Татарова – людину, тісно пов’язану з насильством влади проти демонстрантів на Євромайдані у 2014 році.

Ви знаєте, у правоохоронних органах працювало багато різних людей за часів Януковича. Вони залишались працювати за часів Порошенка. Багато таких людей. Там були професіонали. Ця конкретна людина нікого не розганяла. Я б ніколи – я поважаю Майдан, ми поважаємо пам’ять загиблих, я патріотична людина, я президент України – ніколи не призначив людину, яка розганяла людей на Майдані, – запевнив Зеленський.

Як повідомляли «Кримські новини», Зеленський заявляв, що Україна має вести перемовини з Росією, бо інакше війна не закінчиться.

Дивитись ще: